YouTube keyfinizi ikiye katlayacak tarayıcı eklentileri! – Teknoloji Pusulası

20.12.2021
YouTube keyfinizi ikiye katlayacak tarayıcı eklentileri! – Teknoloji Pusulası


Her ne kadar YouTube’u mobil platformlarda kullanmak birazcık daha kısıtlayıcı bir deneyim olsa da, tarayıcı üstünden YouTube’a müdahale şansımız birazcık daha yüksek. Favori tarayıcınıza yüklediğiniz değişik eklentilerle YouTube’u hem daha işlevsel hem de daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için seçtiğimiz birkaç eklentiye göz atıyoruz.

YouTube Music, favori şarkılarınızdan oluşan Recap listesini yayınladı!


YouTube Music, favori şarkılarınızdan oluşan Recap listesini yayınladı!

YouTube Music, bu senenin favori şarkılarınızdan ve sanatçılarınızdan oluşturduğu Recap 2021 listesini yayınladı.

En popüler YouTube eklentisi: Enhancer

Hem Chromium tabanlı tarayıcılar için hem de Firefox için gelmiş geçmiş en popüler YouTube eklentisi Enhancer diyebiliriz. Eklenti yardımıyla reklamları yönetebilir, oynatma hızını belirleyebilir, ses seviyesini fareniz ile denetim edebilir ve onlarca değişik kısayolu YouTube için atayabilirsiniz.

Eklenti, herhangi bir halde hususi verilerinizi toplamadığını da ısrarla belirtiyor. Firefox için buraya, Chromium tabanlı tarayıcılar için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Beyazperde deneyimi: Turn Off the Lights

Her ne kadar YouTube’a karanlık mod gelmesiyle çok çok fazla tercih edilmese de Turn Off The Lights’ın işlevi birazcık daha değişik… Tarayıcınıza eklenen tek bir butona basarak arka planı bir kuple daha karartıp beyaz perde salonu tadında video seyredebilirsiniz. Üstelik YouTube’un yanı sıra Netflix ve Amazon Prime Video şeklinde diğeri meşhur platformlara da destek veriliyor.

Eklentiyi Chromium tabanlı tarayıcınıza indirmek için buraya, Firefox’a oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Videodan anında GIF alın: GIFit!

YouTube üstünde beğendiğiniz herhangi bir video sahnesinden GIF almak oldukça sancılı bir iş olabilir. Videoyu indirip ek olarak favori fotoğraf düzenleme uygulamanıza atmak şeklinde uzunca bir süreçle uğraşmak istemeyenler için GIFit! tam biçilmiş kaftan…

İstediğiniz videoyu açtıktan sonrasında tek yapmanız gereksinim duyulan araç çubuğundaki GIFit! butonuna tıklamak ve başlangıç / bitiş zamanını seçmek. Bu aşamada bir tek Save GIF butonuna tıklayıp dosyayı indirebilirsiniz. Firefox versiyonu için buraya, Chromium için buraya tıklayabilirsiniz.

Kolay fakat oldukça etkili: Video Resumer

Uzun bir YouTube videosu izlediğinizi ve yanlışlıkla sayfayı yenilediğinizi yada eskaza kapattığınızı düşünün. Sonrasında averaj 3-4 dakika süresince videoda nerede kaldığınızı arar halde bulabilirsiniz kendinizi… Burada Video Resumer devreye giriyor.

Sayfayı ister bilerek ister yanlışlıkla kapatın: Video Resumer bulunduğunuz yeri hatırlıyor ve videoyu açtığınızda tam da kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Firefox versiyonunu buradan, Chromium versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

YouTube video ayırma özelliği artık daha fazla cihazda!


YouTube video ayırma özelliği artık daha fazlaca cihazda!

YouTube, geçen yıl kullanıma sunmuş olduğu videoyu bölümlere ayırma hususi durumunu daha fazlaca cihaza getiriyor. İşte o cihazlar…

Sizler için seçtiğimiz YouTube eklentileri bunlardı. Seçtiğimiz eklentileri iyi mi buldunuz? Sizin de sevmiş olarak kullandığınız değişik bir eklenti mevcutsa bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.