YouTube Music, yeni hususi durumunu yayınladı!

26.01.2022
YouTube Music, yeni hususi durumunu yayınladı!


YouTube, dünyanın en büyük toplumsal medya platformları içinde bulunuyor. Toplumsal medya platformuna her gün milyonlarca kişi giriş yapıyor. Firmanın kullanıcıları için YouTube Music adını verdiği müzik dinleme servisini sunuyor.

YouTube Music, birçok kişi tarafınca etken bir halde kullanılıyor. Müzik hizmeti, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için her geçen kendini güncelliyor. Yeni güncellemeyle birlikte şirket, çalma listelerinde “Kaydet” butonunu kullanıma sundu.

YouTube, TikTok karşısında güç kazanmaya devam ediyor!


YouTube, TikTok karşısında güç kazanmaya devam ediyor!

Dünyanın en meşhur video sitesi YouTube, TikTok’a rakip olmak için kullanıma sunmuş olduğu Shorts isminde yeni özelliğiyle büyük başarı elde etti.

YouTube Music, oynatma listelerine ‘Kaydet’ düğmesini ekledi!

YouTube Music, yeni güncellemesiyle birlikte iOS cihazlarda “Kaydet” düğmesini kullanıma sundu. “Kaydet” düğmesini hazırda bulunan müzik sıranızı oynatma sıralaması olarak kaydetmenizi sağlıyor. Bu özellik, ilk olarak bizlerin karşısına Google Play Music‘de çıkmıştı. YouTube, müzik servisini daha da kullanılabilir hale getirmek amacıyla bu düğmeyi kendi servisine ekledi.

Buna ek olarak yeni güncellemeyle birlikte şirket, sıranıza albüm ya da şarkı eklemenize de izin verecek. “Kaydet” düğmesini görebilmek için ilk başta bir albüm ya da çalma sıralaması açmanız gerekiyor. Çalma sıralaması açıldıktan sonrasında bir sonraki parçaları görebileceğiniz “Sıradaki” sekmesine geçin. Bu sekmede siz kıymetli ziyaretçilerimizin karşısına “Kaydet” özelliği çıkacak.

“Kaydet” özelliğiyle birlikte çalma listesinin adını değiştirip kendi çalma listeleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Bu özellik yardımıyla kullanıcılar oldukca daha fazlaca oynatma sıralaması ilave ederek kendi kitaplıklarını zenginleştirebilecekler. “Kaydet” düğmesi, Türkiye’de de kullanıcılara sunuldu. Bu şekil özelliklerin YouTube Music uygulamasına eklenmesi, servisin popülerliğinin artmasına sebep oluyor.

Şirket, geçtiğimiz ay YouTube Music Recap 2021‘i kullanıcılarına sunmuştu. Bu özellik, aynı Spotify Wrapped 2021‘de olduğu şeklinde kullananların 2021 yılı içinde en oldukca dinledikleri parçaları ve sanatçıları içeren çalma listesini abonelere sunuyordu. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Yeni gelen “Kaydet” özelliği sizce iyi mi? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.