YouTube, videolar için remix hususi durumunu getiriyor!

15.04.2022
YouTube, videolar için remix hususi durumunu getiriyor!


Toplumsal medya platformu YouTube, kendi video düzenleme uygulaması YouTube Shorts’a remix özelliği getireceğini duyurdu. Videolar için remix özelliği, TikTok’un en önemli özelliği olarak görülüyor. YouTube, tarafınca gelmesi ise açıkça toplumsal medya platformları arasındaki rekabeti gözler önüne seriyor.

TikTok, yakın bir süre ilkin videolarını 10 dakika uzatarak YouTube’a karşı meydan okumuştu. Peki YouTube’un yeni remix özelliği iyi mi çalışacak ve ayrıntıları neler olacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

TikTok ve YouTube’dan yeni özellikler: Artık daha erişilebilir oldular!


TikTok ve YouTube’dan yeni özellikler: Artık daha erişilebilir oldular!

TikTok ve YouTube daha erişilebilir olmak için içeriklerine alt yazı desteği getiriyor! İşte detaylar…

YouTube, TikTok’un izinden gidiyor!

YouTube, aylık 2 milyar kullanıcıyla dünyanın en büyük video platformu. Fakat rakipleriyle savaşım etmek ve ayakta kalmak için diğeri toplumsal medya platformlarından özellik alıyor. YouTube, bugün yapmış olduğu açıklamada YouTube Shorts’a videolar için remix özelliği getireceğini deklare etti. Bu özellik, içerik oluşturucuların YouTube videolarından kesitler alarak bir ila beş saniyelik bir klip oluşturmalarını sağlayacak.

Özelliğin kendi videolarında kullanılmamasını istemeyen kanal sahipleri, YouTube Studio denetim panelinden yeni özelliği dönem dışı bırakacak.

Yeni özelliğin en önemli detaylarından biri de düzenlenen videolarda, videoların orijinal halinin bir bağlantı kanalıyla entegre edilmesi olacak. Yeni ve düzenlenmiş videolar, eski videoları tekrardan ön plana çıkaracak. Bu sayede yeni özelliği kullanan hesapların kitlesinde artış olacak.

YouTube videolarına remix eklemek için şu adımları seyretmek kafi:

  • Videonun altında yer edinen Oluştur butonuna dokunun
  • Yeni oluşturulan penceredeki oluşturulan Kes butonuna dokunun
  • YouTube Short videosunda bulunan üç noktadan remix hususi durumunu kullanın

Toplumsal medya platformunun bugün açıklamış olduğu özellik, ilk olarak iOS cihazlara ileriki zamanlarda ise Android cihazlara gelecek.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube’un yeni özelliği, büyük ses getirecek mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.