Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

28.04.2020
Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’dan para kazanmak, tüm içerik üreticilerinin hayali. Ancak, bunun için çeşitli sınırlandırmaları aşmak, kaliteli ve özgün içerik üretmek gerekiyor. Youtube’dan nasıl para kazanılır? Sorusunun cevabını arıyorsanız ve verdiğimiz 3 özellik sizde varsa ayrıntıları okumanızı tavsiye ederiz. İşte, Youtube’dan para kazanma şartları

Youtube yaklaşık 1-2 yıl öncesine kadar ‘Youtube para kazanma özelliği’ konusunda esnek davranıyordu. Fakat, son senelerde 1000 abone ve 4000 saat izlenme şartı getirdi. Bununla birlikte bu sınıra erişemeyenler, videolarından para kazanamayacak. Daha önce bu şartların altında olan ve para kazanan kanallarında para kazanma özelliği durdurulacak.

Youtube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır?

Youtube’da para kazanma olgusu son yıllarda zorlaştı. Getirilen ağır kısıtlamalar bunda en büyük etken oldu. Tabi, bu kısıtlamaları aşmak Youtuber’ın elinde. Youtube para kazanma özelliğinin açılması için kendinize bir yol haritası çizmeniz gerekmekte. Yapacaklarınızı planlayıp, özgün davranmanız gerekmekte. Çünkü, Youtube’un en hassas noktalarından birisi teliftir. Özgün olmayan şeylere telif atabilir. Peşpeşe 3 telif yediğinizde ise Youtube’dan para kazanmak bir yana dursun hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir.

Youtube Video Çekme Taktiği Var Mı? Youtuberlara Tavsiyeler

İlk olarak istikrarın önemli olduğunu unutmayın. Kitleniz paralelinde bir strateji yaratın ve bu strateji doğrultusunda mantıklı kararlar alın. Kitlenizi çok iyi tanıyın. Atacağınız adımları kitleniz sevmeli. Taklitten uzak ve yapılmamışı, yapmayı hedefleyin. Özet olarak içerik ile insan çekin, içerik ile insan kaybetmeyin. Youtube’dan para kazanmak için bunlardan asla vazgeçmeyin.

  • Ustaca hazırlanmış bir introya sahip olmanız gerekir. Bu intro, olabildiğince kısa olmalı.
  • Kanalınızın özgün bir logosu olmalı. Hazırlamış olduğunuz logolar hem  Youtube’da hem de diğer sosyal medya platformlarımda kullanılmalı. Logo sizin kimliğinizdir.
  • Kanalı sürekli olarak diri tutmaya çalışın. Yüklediğiniz videoların konsepti arasında sık sık değişikler yapın, video kapak fotoğraf stilini sık sık değiştirin.
  • Unutmayın, doğallık her zaman size kazandırır. Kurgu videolardan ziyade, doğal olmayı tercih edin. Türk milleti, samimi bir millet olduğu için doğallıktan şaşmayın.
  • Telif haklarına dikkat edin. Youtube’un telif hakları politikalarını mutlaka okuyun.

Yukarıda belirtilen şartları sağladığınızda Youtube’dan para kazanmak için önünüzde hiçbir engel kalmayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir