Yumurta çiçeği nedir, yararları nedir?

09.02.2022
Yumurta çiçeği nedir, yararları nedir?Görüntüsüyle yumurtayı çağrıştıran beyaz patlıcanlar, mide asitini dengelemesi sebebiyle reflü şikayeti olanlar tarafınca tüketiliyor. Peki yumurta çiçeği bitkisi nedir, yararları nedir, iyi mi yenir?


Reflüyü geçiren bitki: Yumurta çiçeği nedir, faydaları nelerdir?

Beyaz patlıcan, yumurta çiçeği yada patlıcan çiçeği olarak da malum itkinin insan sağlığına olan faydalarını duyanları şaşırtıyor.

Kanseri önlediği araştırmalarla kanıtlanan yumurta çiçeği, mide şikayetlerinin naturel ilacı.

Adını duyanlar ilk başta garipsiyor sadece faydalarını öğrendikten sonrasında tüketmek için çok istiyor.

Peki yumurtaya benzeyen beyaz patlıcanlar ne işe yarar, hangi hastalıklara iyi gelir? İşte yumurta çiçeğinin sağlığa yararları…

MİDE ÖZSUYUNU DENGELER

Midedeki sıvı oranını dengelemeye destek olan bir besindir. Reflü ve gastirit benzer biçimde hastalıkları önler. Uyku problemi olan kişiler içinde oldukça faydalıdır.

Reflüyü geçiren bitki: Yumurta çiçeği nedir, faydaları nelerdir? #1

VİTAMİN DEPOSUDUR

Yumurta çiçeği potasyum ve kalsiyum bakımından oldukça zengindir. Sadece zehirlenme ihtimali olduğundan dolayı lüzumlu oranda sağlayamazsa da yüzde 30 oranlık ihtiyacı giderir.

PİŞİREREK TÜKETİLİR

Süs bitkisi olarak yetiştirilen yumurta çiçeğinde murta çiçeği, kalsiyum, fosfor, lif, potasyum, A ve C vitaminleri bulunur. Bu bitkinin aşırı derecede tüketilmesi zehirlenmeye niçin olmaktadır.

Bununla birlikte tüketileceği vakit pişirilmesi gerekmektedir.

Reflüyü geçiren bitki: Yumurta çiçeği nedir, faydaları nelerdir? #2

BEYİN DOSTU

Yumurta çiçeği beyin sağlığı açısından oldukça etkilidir. Bunun yanı sıra depresyona ve strese iyi gelmektedir. Beyinde oluşan nörolojik hastalıkların yaşanmasını da önlemektedir.

PARLAK SAÇLAR

Yumurta çiçeği saç diplerine de oldukça iyi geliyor. Hücrelerin güçlenmesini elde eden yumurta çiçeği ezilerek saç diplerine sürüldüğü vakit hem dökülme hem de kepeklenmenin önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra saçların parlak ve canlı görünmesini sağlamaktadır.

Reflüyü geçiren bitki: Yumurta çiçeği nedir, faydaları nelerdir? #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.