Yunan basını çalkalandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri ülkede ses getirdi…

04.09.2022
Yunan basını çalkalandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri ülkede ses getirdi…


Erdoğan’ın, “Ey Yunan, bak tarihe bak, tarihe dön, fazlaca daha çok ileri gidersen bunun bedeli ağır olur, ağır. Yunanistan’a bizim tek cümlemiz var, İzmir’i unutma.” ve “Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz, vakti saati vardığında gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz.” şeklindeki sözleri Yunan basınında “tehdit” olarak yorumlandı.

Kathimerini gazetesi, “Erdoğan: Yunanistan’a direk tehditler” başlıklı haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’da yapmış olduğu açıklamalara geniş yer verdi.

Screenshot_7

Ta Nea gazetesinde ise Erdoğan’ın “İzmir’i ihmal etmeyin” sözü başlığa taşınırken, Erdoğan’ın, Yunan halkına kaba bir halde hitap etmiş olduğu ileri sürüldü.

Screenshot_8

To Vima gazetesi de “Yunanlar, İzmir’i ihmal etmeyin – Adaları işgal etmeniz bizi bağlamaz” başlığını kullandı.

Screenshot_9

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İzmir’i ihmal etmeyin” şeklindeki sözlerini “provokatif” olarak nitelendiren Ethnos gazetesi, Erdoğan’ın Yunanistan’a karşı kışkırtıcı söylemlerde bulunduğunu iddia etti.

ERDOĞAN, YUNANİSTAN’A SESLENMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEKNOFEST KARADENİZ 2022’de yapmış olduğu konuşmada, “Ey Yunan, bak tarihe bak, tarihe dön, fazlaca daha çok ileri gidersen bunun bedeli ağır olur, ağır. Yunanistan’a bizim tek cümlemiz var, İzmir’i unutma.” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin şimdi kimi alanlarda dünyanın en gelişmiş ülkelerinin de üstüne çıkan başarılarıyla kendini kabul ettirdiğine dikkati çekerek, “Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz, vakti saati vardığında gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz. Dün ülkemizin ayağına prangalar takarak ilerlemesini engelleyenlerin, bir bölgelere fırsat kollayarak, beklediğinden güvenilir olun.” demişti.

Hep beraber bunlara fırsat vermeyeceklerinin altını çizen Erdoğan, “Vereceğimiz savaşım sıkıntılı olacaktır, fedakarlık gerektirecektir, karşılık ödettirecektir fakat sonunda ortaya çıkacak başarının getireceği huzurun, mutluluğun, refahın tarifi mümkün değildir.” değerlendirmesinde bulunmuştu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'da söylediği sözlere Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi! 'Sakın bu hamasi söylemleri dinlemeyin'Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’da söylediği laflara Kılıçdaroğlu’ndan cevap gecikmedi! ‘Sakın bu hamasi söylemleri dinlemeyin’
Milyonlar bu haberi bekliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdiMilyonlar bu haberi bekliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi
Sahilde iğrenç taciz ortalığı karıştırdı! Tekme tokat dövdülerSahilde iğrenç rahatsızlık ortalığı karıştırdı! Tekme tokat dövdülerYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.