Yunanistan, iki yeni aşının kullanımına başlıyor

06.02.2022
Yunanistan, iki yeni aşının kullanımına başlıyorSıhhat Bakan Yardımcısı Gaga, Sanofi ve Novavax’ın aşılarının ülkede kullanılacağını duyurdu.


Yunanistan, iki yeni aşının kullanımına başlıyor

Yunanistan, koronavirüsle mücadelede yeni aşıları kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Protein bazlı iki aşının daha kullanımına başlanacak.

SANOFI VE NOVAVAX KARARI

Sıhhat Bakan Yardımcısı Mina Gaga, yapmış olduğu açıklamada, Fransız İlaç Şirketi Sanofi ve merkezi ABD’de bulunan Novavax ilaç firmasının protein bazlı koronavirüs aşılarının Yunanistan’da kullanılacağını kaydetti.

Novavax ilaç firmasına ilişik aşının şubatta Yunanistan’a ulaşacağı belirten Gaga, Sanofi ilaç firmasına ilişik aşının ise Nisan’da beklendiğini açıkladı.

Yunanistan, iki yeni aşının kullanımına başlıyor #1

AŞI YAPTIRANLARIN SAYISI

Ortalama 11 milyon nüfusa haiz Yunanistan’da, bugüne dek 7 milyondan fazla şahıs Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson & Johnson aşılarıyla koronavirüse karşı koruma sağlamış oldu.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.