Yunanistan’da yaşlı çiftin evinde 587 parça zamanı yapıt bulunmuş oldu

03.02.2022
Yunanistan’da yaşlı çiftin evinde 587 parça zamanı yapıt bulunmuş olduYunanistan’ın başkenti Atina’da yaşlı bir çiftin evinde, Bizans dönemine ilişik 587 parça zamanı yapıt ele geçirildi.


Yunanistan’da yaşlı çiftin evinde 587 parça tarihi eser bulundu

Atina’da Güvenlik Müdürlüğü Kültür Varlıkları ve Eski Eserler Dairesi polisleri, gelen bir suç duyurusu üstüne 76 ve 85 yaşlarındaki çiftin evine gitti.

Çiftin şüpheli hareketleri üstüne ertesi gün eve operasyon düzenleyen polisler, ihbarda bahsedilen gizli saklı bölmeye ulaştı.

587 PARÇA TARİHİ ESER BULUNDU

Fayans görünümlü bir kapıdan içeri giren polisler, odada 587 parça zamanı yapıt ele geçirdi. Ele geçirilen eserlerin içinde Helenistik ve Erken Bizans dönemine ilişik oldukça sayıda rölyef, heykel ve tablo olduğu açıklandı.

Eserler, Kültür ve Spor Bakanlığı Kültür Varlıklarını Belgeleme ve Koruma Müdürlüğü’ne teslim edildi.

YAŞLI ÇİFT MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Haklarında eski eserlerin ve kültürel mirasın korunmasına ilişkin mevzuatı ihlal etmek suçundan kamu davası oluşturulan yaşlı çift, sıhhat kontrollerinin peşinden mahkemeye sevk edildi.

Yunanistan’da yaşlı çiftin evinde 587 parça zamanı yapıt bulunmuş oldu VİDEO

Yunanistan’da yaşlı çiftin evinde 587 parça tarihi eser bulundu #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.