Yürürken kalçayı sıkıp bırakmanın yararları

21.02.2022
Yürürken kalçayı sıkıp bırakmanın yararlarıŞekilli, yuvarlak ve sıkı kalçalara haiz olmak istiyorsanız, her adım attığınızda popo kaslarınızı sıkıp bırakmayı alışkanlık haline getirin.


Yürürken kalçayı sıkıp bırakmanın faydaları

Spor salonuna gitmeden, rejim yapmadan, ter dökmeden…

İstediğiniz kalçalara haiz olmak, kolay ipuçlarıyla da mümkün olabilir.

Yerçekimine meydan okuyamıyoruz,  bundan dolayı kaslarımızı çalıştırmak ve sıkı popolara haiz olmak için küçük de olsa harekete geçmemiz gerekiyor.

Peki kalça en kolay iyi mi şekillenir? Sıkı ve dik popo iyi mi yapılır? İşte bir taşla iki kuş vurduran taktik: Yürürken poponuzu sıkın, bırakın…

KALÇAYI SIKARAK YÜRÜMENİN ETKİSİ

İster oturduğunuz yerde, isterseniz yürürken. Kaslarınızın kontrolünün tamamen sizde bulunduğunu hatırlayın ve küçük sıkıp bırakmaları egzersiz rutininize ilave edin.

Popo kaslarını çalıştırmak, bölgesel olarak toparlanmayı da bununla beraber getirecektir.

Eğimli yüzeyde koşmak ya da yürümek, kalça ve arka bacaklarınız için ağırlık çalışmak gibidir, bu bölgeleri toplar ve sıkılaştırır. Kardiyovasküler egzersiz olduğundan de yağ yakmanızı sağlar.

Bilhassa yürürken kalçanızda bulunan kasları sıkıp bırakmaya çalışın. Bu sayede hem selülit sorununuz azalacak hem de daha sıkı ve kıvrımlı bir kalçaya haiz olacaksınız.

Öte taraftan beslenmenizi de denetim altında tutmanız mühim. Rejim listenizin dışına çıkmamaya ve su tüketiminize itina göstermelisiniz.

Yürürken kalçayı sıkıp bırakmanın faydaları #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.