Yüzüklerin Efendisi oyun ve film hakları, üstün dereceli fiyata satışa çıkıyor!

10.02.2022
Yüzüklerin Efendisi oyun ve film hakları, üstün dereceli fiyata satışa çıkıyor!


John Ronald Reuel Tolkien tarafınca 1937 senesinde yazılan Hobbit’in devamı olarak ilk kez 1954’te karşımıza çıkan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) kitap serisi ve daha sonraki 2001, 2002 ve 2003 yıllarındaki beyazperde uyarlamaları, günümüzün en popüler ve sevilenleri içinde yerini alıyor.

Hatta, Amazon Prime Video tarafınca yayınlanacak ve Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power’ın ilk görselleri bugün paylaşıldı. Fakat Amazon, bundan fazlaca daha fazlasını istiyor benzer şekilde gözüküyor. İşte detaylar…

‘Düşünce okuma’ temalı Amazon Alexa reklamı ürküttü!


‘Düşünce okuma’ temalı Amazon Alexa reklamı ürküttü!

Amazon Alexa için gösterilen yeni reklamda, yapay zeka destekli sesli asistanın ‘önsezi’ kabiliyetleri sergilendi.

Yüzüklerin Efendisi, 2 milyar dolara satılacak

Meşhur film yapım şirketi Saul Zaentz Co., John Ronald Reuel Tolkien‘in eserlerinden uyarlanan bir ekip oyun, film, mağazacılık, canlı etkinlik ve tema parkı haklarını açık artırmayla satacağını deklare etti.

Yüzüklerin Efendisi

Naturel bu şirket, Tolkien’in eserlerinin tüm haklarını kapsamıyor. Örnek olarak Warner Bros., New Line Cinema’nın mülkiyeti vasıtasıyla Yüzüklerin Efendisi’nin bazı film haklarını elinde tutuyor. Hatta son birkaç yılda, Orta Dünya’da geçen Lego The Lord of the Rings ve Middle-earth: Shadow of War benzer şekilde oyunları piyasaya sürdü.

Hatta bu satış, Yüzüklerin Efendisi evreninde geçen diğeri video oyunlarının geliştirilmesini de engellemeyecek. Örnek olarak Daedalic Entertainment, ilk olarak 2019’da duyurulan bir Gollum oyunu üstünde çalışmaya devam ediyor. Ek olarak, The Lord of the Rings Online averaj 15 senedir çevrim içi.

Yüzüklerin Efendisi

Fakat gene de Saul Zaentz, elinde 2 milyar dolar değerinde izlenme haklarını tutuyor. Potansiyel alıcıların bu biçim şeyleri tümden mi yoksa belirli bir ücret karşılığında bazılarını mı alacağı nerede ise bilinmiyor. Yalnız listenin ilk esnasında Amazon’un olduğu iddia ediliyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.