Z kuşağı özgürlükten bahsediyor fakat itaate hazır

16.05.2022
Z kuşağı özgürlükten bahsediyor fakat itaate hazırKatılmış olduğu kitap fuarında Z kuşağına eleştirilerde bulunan Okan Bayülgen, “Z kuşağı özgürlükten bahsediyor fakat itaat etmeye hazır” ifadelerini kullandı.


Okan Bayülgen: Z kuşağı özgürlükten bahsediyor ama itaate hazır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafınca düzenlenen 12. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Okan Bayülgen, Z kuşağına eleştirileri ile gündeme geldi.

‘Yeni Nesil ve Gülmece’ söyleşisinde vatandaşlarla bir araya gelen Bayülgen, “Oldukca etkisi altına alan bir kitap fuarı yaşıyoruz. Her insanın izlenimi oldukca iyi. Yerde bile izleyici var, müthiş. Müzikle uğraşmaya gelmişim benzer biçimde. ifadelerini kullandı.

“Elimizde telefon geri zekalı benzer biçimde dolaşıyoruz”

İHA’nın haberine gore; gençlerin kitap okuduklarını düşünmediğini belirten Bayülgen açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Gençlerle konuştuğumuzda oldukca fazla kitap okumadıklarını düşünüyorum fakat sorduğumda okuduklarını söylüyorlar. Oldukca fazla isim biliyoruz oldukca fazla bilgi, enformasyon var. Elimizde telefon geri zekalı benzer biçimde dolaşıyoruz. Çağımızın dünyasında kitap dinlemek de yer edindi. Kitap dinleme de üstüne düşünülmesi ihtiyaç duyulan bir şey. Kitap seslendiren biri olarak kitap dinleyen şahıs ile dost olmak isterim.”

Bayülgen’den Z kuşağı eleştirisi

Türkiye’de ve dünyada Z kuşağı araştırmaları yapıldığını söyleyen Bayülgen, “Türkiye’de Z kuşağı, mesela Londra’ya kapağı atmak istiyor. Londra’ya gitmesinin sebebi Türkiye’den memnun olmaması. Türkiye’de itaat etmek istemiyor fakat Londra ya da başka bir yere giderse orada itaat etmeye hazır.” şeklinde konuştu.

Okan Bayülgen: Z kuşağı özgürlükten bahsediyor ama itaate hazır #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir