Zekeriya Meşhur kimdir, kaç yaşlarında? Zekeriya Meşhur nereli?

25.12.2021
Zekeriya Meşhur kimdir, kaç yaşlarında? Zekeriya Meşhur nereli?


Zekeriya Ünlü kimdir, kaç yaşında? Zekeriya Ünlü nereli?

Şarkılar Bizi Söyler’in 25 Aralık sıra gecesi konuğu olarak ekranlara gelen Zekeriya Meşhur’nün hayatına dair detaylar merak edilmeye başladı. Türküleriyle dillerden düşmeyen Zekeriya Meşhur kimdir, kaç yaşlarında, nereli, şarkıları, türküleri nedir sorusuna cevap aranıyor. Birçok albüm emek harcaması olduğu malum şarkıcının aslolan çıkışı ”Bu Adam Benim Babam” albümü ile olmuştur. İşte Şarkılar Bizi Söyler konuklarından Zekeriya Meşhur hakkında bilgiler!

ZEKERİYA ÜNLÜ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Zekeriya Meşhur Şanlıurfa Tecim Lisesi mezunudur. 1962 senesinde Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. Memleketi’nde Kazancı Bedih ve Tenekeci Mahmut Güzelgöz’den ders almış kendi kendine sıra gecelerinde yetişmiştir. İlk ve ortaokulu memleketinde bitiren Zekeriya Meşhur, Şanlıurfa Tecim Lisesini bitirmesinin arkasından Kazancı Bedih, Tenekeci Mahmut Güzelgöz benzer biçimde ustalardan ders almaya başladı. Kendini sıra gecelerinde yetiştiren Zekeriya Meşhur, sanat yaşamına İstanbul’da devam etmeye karar yerdi. Burada 7 kaset ve 3 LP yaparak Türkiye’nin tanınmış ve sevilen sanatçıları içinde yerini alan Zekeriya Meşhur, müzik çalışmalarını Şanlıurfa Sıra Gecesi ve arkadaşları gurubunda sürdürüyor. Zekeriya Meşhur, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.