Zelenskiy, Türk imzalı, Ukrayna’nın en büyük köprüsünü açtı

23.01.2022
Zelenskiy, Türk imzalı, Ukrayna’nın en büyük köprüsünü açtıUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Türk şirketi tarafınca inşa edilen, Ukrayna’nın en büyük köprüsünün açılışını gerçekleştirmiş oldu.


Zelenskiy, Türk imzalı, Ukrayna'nın en büyük köprüsünü açtı

Ukrayna’nın en büyük köprüsü Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, tarafınca açıldı. Köprü bir Türk şirketi tarafınca inşa edildi.

HERKESİN ELİNE SAĞLIK

Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliğinden meydana getirilen açıklamada, Onur İnşaat’ın yapımını üstlendiği Ukrayna’nın en büyük çağıl köprüsünün Zelenskiy tarafınca hizmete açıldığı açıklandı. Açıklamada, “Hepimizi gururlandıran bu projede alın teri döken her insanın eline sıhhat.” ifadelerine yer verildi.

TÜRK ŞİRKETE TEŞEKKÜR ETTİ

Zelenskiy, Zaporeje şehrinde bulunan köprünün ilk bölümünün açılışını 2020’de yapmış, 9 kilometreden uzun projenin müteahhidi Türk şirketine işi zamanında tamamladığı için teşekkür etmişti.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.