Zincir marketler, KDV indirimi sonrası izahat yapmış oldu

14.02.2022
Zincir marketler, KDV indirimi sonrası izahat yapmış olduKatma Kıymet Vergisi’ndeki düşüşün peşinden zincir marketler, fiyatlarda güncellemeye gitti.


Zincir marketler, KDV indirimi sonrası açıklama yaptı

Temel besin ürünlerinde KDV, yüzde 8’den yüzde 1’e indirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu kararın peşinden zincir marketler, raflarında bulunan ürünlerin fiyatlarını güncelledi.

FİYATLAR GÜNCELLENDİ

Marketler, KDV indirimini bugün sabah saatlerinden itibaren tüm etiketlerine yansıttıklarını duyurdu.

Zincir marketler, fiyat güncellemesiyle ilgili olarak şu paylaşımlarda bulunmuş oldu:

MİGROS: “Cumhurbaşkanlığı tarafınca meydana getirilen besin ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi açıklamasının peşinden 20 binin üstünde ürünümüzün fiyatı bu karar doğrultuda indirilmiştir. Ek olarak Migros olarak KDV indirimine ek aile bütçesine iyi gelecek yüzlerce temel besin ürünlerinde geçerli birçok kampanyamızla en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünlerle hizmet vermeye devam edeceğiz.”

ZİNCİR MARKETLERDEN AÇIKLAMA

CARREFOURSA: “Cumhurbaşkanlığı tarafınca meydana getirilen besin ürünlerinde KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi açıklamasının peşinden 42 bin ürünümüzün fiyatını bu karar doğrultusunda düzenledik.”

BİM: “13 Şubat 2022 tarihindeki Resmi Gazete’de piyasaya sürülen kararda belirtilen ürünlerde yüzde 8’den yüzde 1’e indirilen KDV oranlarını 14 Şubat 2022 zamanı itibarıyla raflarımıza yansıtmış bulunmaktayız.”

HAPPY CENTER: “Fiyatlar yüzde 7 ve üstünde indi. Raflarda bulunan 10 bine yakın ürünün derhal tamamında fiyatlar düşmüş oldu.”

Zincir marketler, KDV indirimi sonrası açıklama yaptı #1

FİYATLARI DÜŞEN ÜRÜNLER LİSTESİ

KDV indirimiyle pirinç, bulgur, nohut benzer biçimde tüm bakliyat ürünleri, su, çay, şeker, tuz, sıvı ve katı yağlar, kırmızı et, beyaz et, balık, süt, yoğurt, peynir, zeytin ve benzeri ürünlerin tutarları düştü.

Ek olarak, yumurta, patates, soğan, biber, domates, salatalık benzer biçimde sebze ürünleri, meyveler, konserveler, turşu, salça, reçel, bal, pekmez, tahin helvası, fındık ezmesi, çikolata, lokum, bisküvi, kraker, gofret, pasta, kek, baklava, yufka, makama, şehriye, tahıl gevreği, fındık, ceviz, Antep fıstığı, badem benzer biçimde kuruyemiş ürünleri, baharatlar, bebek mamaları da KDV oranı yüzde 1’e düşürülen ürünler içinde yer ediniyor.

KDV indirimi sonrası marketlerde denetim ViDEO

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.