Zoom Alternatifi Uygulamalar Hangileri?

Zoom Alternatifi Uygulamalar Hangileri?

Zoom alternatifi uygulamalar hangileri?; Zoom alternatifi var mı? Sorusu koronavirüs sürecinde sıkça gündeme geldi. Çünkü, Zoom uygulamasını kullanan kişilerin verilerin tehlikede olduğu belirtildi. Kısaca Zoom uygulaması nedir? Sorusunun cevabını verirsek; koronavirüs sürecinde hisse değerleri tavan yapan Zoom uygulaması, Türkiye’de çokça kullanılıyor. Konferans, toplantı sistemi olan bu uygulama aracılığı ile uzaktan eğitim derslerinin bir bölümü işleniyor. Karşılıklı videolu etkileşime olanak sağlayan Zoom uygulaması ile birçok görüşmenizi yapabilirsiniz.

Zoom’da güvenlik açığı var mı? Sorusu ile son günlerde popülaritesi bir hayli düşen Zoom uygulamasına alternatifler aranıyor. Zoom alternatifi programlar, ücretli ve ücretsiz olmak üzere ayrılıyor. Bilindiği üzere Zoom uygulaması ücretli bir  uygulamaydı. Bu yayında ücretsiz konferans programları konusuna da değineceğiz.

Zoom Alternatifi Uygulamalar Hangileri?

Zoom görevi gören, gerek sesli gerekse videolu bir şekilde iletişime geçmenizi sağlayan Zoom alternatifi programlar, bu başlık altında verilmiştir

1.Skype

Microsoft’a ait olan video konferans uygulaması ile ister sesli ister görüntülü bir şekilde çağrılar yapabilirsiniz. Ekran paylaşımı özelliği ile de ekranınızı karşı taraf ile paylaşabilirsiniz. Skype’da Türkçe dil desteği, Hd kalitesi ve ekran kaydı da mevcut. Ücretsiz bir uygulamadır.

2.Adobe Connect

Adobe Connect, genellikle kurumsal olarak kullanılan video konferans uygulamasıdır. Uygulama satın alınmadan 90 gün deneme sürümü kullanılabilir. Beyaz tahta ve içerik paylaşımı gibi özelliklerle gerçek bir sınıf ortamı yaratılabilir. Program ücretlidir ve Türkçe dil desteği vardır.

3.Google Hangouts Meet

Google’a ait olan video konferans programı olan, Hongouts, ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Tabi, bu versiyonların kendilerine has servisleri ve özellikleri vardır. Ekran paylaşımı da yapılabilen programın Türkçe dil desteği vardır.

4. Microsoft Teams

Son günlerde Zoom alternatifi program olarak sıkça gördüğümüz Microsoft Teams, ile görüntülü ve sesli sohbetler yapmanız mümkün. Türkçe dil desteği vardır ve Microsoft servisleri ile entegrasyonludur.

5.Discord

Hem sesli hem de videolu görüşme yapılabilen bu program ücretsizdir. Discord ile birlikte topluluk odaları kurabilir, mesajlaşabilirsiniz. Ayrıca, ekran paylaşımı sayesinde de sunumlar yapabilirsiniz.

 

Bu listemizde Zoom alternatifi uygulamalara değindik. En çok tercih edilen video konferans programları listelenmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.