Zula’daki Safranbolu Haritasında Başarılı Olmak

11.05.2020
Zula’daki Safranbolu Haritasında Başarılı Olmak

Zula’daki haritalar genel olarak Türkçe olması ile dikkat çekiyor. Bunlardan birisi de Safranbolu haritası. Peki, Dust 2’ye çok benzeyen bu haritada başarılı olmanın yolları var mı? Safranbolu haritasında nasıl başarılı olunur? Tüm bunların cevaplarını Zula oyuncusundan aldık.

Safranbolu haritası taktikleri ile işe başlamakta fayda var. Safranbolu haritasında birçok kritik alan vardır.  Dilerseniz taktiklere geçelim;

Safranbolu Haritası Taktikleri;

  • Base’den B’ye geçiş yeri olan B tünel, Base’den A’ya geçiş yeri olan uzun gibi alanlar saldırı yapma konusunda kritik noktalardadır.
  • Basenizden çıkarken mutlaka kritik bölgelere Flash bombası atın ve arkanızı dönerek ani hareket ile yolunuza bakın. Karşınızdaki düşman sersemleşirken siz düşmanı vurabilirsiniz.
  • Mit’den atak yapacaksınız mutlaka Mit kapısına sis bombası atarak çıkış yapın. Yoksa, orada bulunan bir Awp’ci tarafından öldürülmeniz kaçınılmaz olur.
  • Safranbolu haritasının taktiklerinden birisi de üstten atılan bombalardır. Peki nedir bu üstten atılan bombalar? Çeşitli stratejik bölgeler vardır. Örneğin, kısadan A bomba kurulum yerine atılan bombalar, Teror basesinden uzuna atılan bombalar gibi. Safranbolu bomba taktikleri araması yaparak internette birçok videolu uygulama görmeniz de mümkündür.

Zula Nedir? Nasıl Başarılı Oldu?

Zula oyunu piyasaya çıktığı andan itibaren birçok oyun severin radarına takılmıştı. Bunun sebebi ise tamamen Türk yapımcıları tarafından yapılması oldu. Yapımcılarının sadece Türk olması yetmedi tabi. Gerek sistem gereksinimleri olsun, gerekse oyun içerisinde yer alan Türkçe karakterler, telsiz sesleri vb. içerikler oyunun başarılı olmasında etkili oldu. Çünkü, oyunun hitap ettiği kitle Türk oyuncularıydı.

Ayrıca, Zula güncellemeleri de durmak bilmedi. Oyun, her zaman oyuncuların geri bildirimini alarak hareket etti ve bu bağlamda düzeltmeler yaptı. Oyuncuların isteklerini, oyuna yansıtarak oyuncuların sempatisini kazandı. Tabi, yapılan interaktif etkinlikleri de unutmamak gerekli.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.