ABD’nin konuşmuş olduğu Epstein davasında kan donduran Türkiye itirafı

12.01.2024
ABD’nin konuşmuş olduğu Epstein davasında kan donduran Türkiye itirafı

[ad_1]

Fuhuş ve insan ticareti icra eden milyarder iş insanı Jeffrey Epstein davasında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor.. Son olarak 1999 depreminde kaybolan Türk ufaklıklara ilişkin itiraf gündemi sarstı.


ensonhaber.com

ABD’de cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla tutuklanan Jeffrey Epstein’in davası, dünyanın gündeminde..

En küçüğü 14 olmak suretiyle 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanan Epstein, tutuklu bulunmuş olduğu New York Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’ndeki hücresinde 10 Ağustos 2019’da ölü bulunmuştu..

Seneler sonrasında kamuoyuna açıklanarak gün yüzüne çıkan dava dosyalarında her gün yeni bir skandal ortaya çıkıyor..

Magazin ve politika dünyasından birbirinden değişik adların anıldığı dava, merak mevzusu oldu.

Davada adı geçenler içinde kimler yok ki

Epstein vakasının perde arkasında ise Prens Andrew, eski ABD Başkanları Bill Clinton ve Donald Trump, eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore, erkek oyuncu Kevin Spacey, müzisyen Michael Jackson, gözbağcı David Copperfield, avukat Alan Dershowitz ve eski New Mexico Valisi Bill Richardson’ın adları bulunuyor..

Fuhuş adasıyla ilgili son bölüm gösterildi

Dosyanın gösterilen son bölümünde ise Epstein’in ifadeleri içeriyor..

Meşhur kişilere şantaj yapmış olduğu iddiasının yer almış olduğu belgelere bakılırsa Epstein, kendisine yöneltilen soruları yanıtlamayı yüzlerce kez reddetti.

Prens Andrew’e şantaj

Belgelerde yer edinen 2016 yılındaki yeminli ifadesinde Epstein, Prens Andrew’a şantaj hayata geçirmeye çalışıp çalışmadığına yönelik sorular karşısında minimum 500 kez susma hakkını kullandı.

Davacı Virginia Giuffre, 2016 yılındaki ifadesinde İngiltere Prensi Andrew ile cinsel ilişki karşılığında kendisine 10 bin ile 15 bin ABD doları içinde ödeme yapıldığını söylemiş oldu. Prens Andrew, daha ilkin yapmış olduğu bir açıklamada, Giuffre ile asla tanışmadığını öne sürmüştü.

“Oldukca tanınan bir başkanla ilişkiye girmem için zorlandım”

Giuffre, ek olarak bir medya kuruluşunun kendisine iki yazı ve Prens Andrew ile çektirmiş olduğu bir fotoğraf için 160 bin dolar ödendiğini belirtti.

İfadesinde hiçbir “başkan” ile cinsel ilişkiye girmediğini de belirten Giuffre, sadece fazlaca tanınan bir başkanla ilişkiye girmek için “zorlandığını” öne sürdü.

Söz mevzusu başkanın adını söylemeyi reddeden Giuffre, “Eğer şunu söylemem gerekirse, onun hakkında konuşulacak iyi bir insan olmadığını biliyorum, onun adını açıkça söylemeyeceğim.” dedi.

Haklarındaki iddiaları reddettiler

Giuffre’nin cinsel ilişki için zorlandığını iddia etmiş olduğu diğer rol alanlar arasında Harvard hukuk profesörü Alan Dershowitz, Victoria’s Secret’ın sahibi Les Wexner, yatırım fonu sahibi Glenn Dubin ve ABD’nin eski Orta Doğu hususi temsilcisi George Mitchell de içeriyor. Söz mevzusu adlar, daha ilkin haklarındaki iddiaları reddetmişti.

‘Clinton bayanları genç yaşta seviyor’

Bir başka mahkeme belgelerine bakılırsa ise Johanna Sjoberg adlı bir bayan, Mayıs 2016’da verdiği ifadede, 2001’de İngiltere Prensi Andrew’in Epstein’ın Manhattan’daki dairesinde koltukta otururken göğsüne dokunduğunu iddia etti.

Belgelerde adı geçen eski ABD Başkanı Clinton’la ilgili bir suçlama bulunmazken, kayıtlara bakılırsa Sjoberg ifadesinde, Epstein’ın kendisine Clinton’un da “bayanları genç yaşta sevdiğini” söylediğini belirtti.

Kayıtlar içinde ek olarak Clinton’ın Epstein’ın hususi jetiyle gezi ettiğini doğrulayan Maxwell’in ifadesi de içeriyor.

‘Michael Jackson ve sihirbaz David Copperfield ile Epstein vesilesiyle tanıştım’

Belgelerde, Eski Başkan Trump’ın görevini kötüye kullandığına yönelik bir iddia yer almıyor. Sadece Sjoberg bir ifadesinde, Epstein’ın New Jersey’deki kumarhanelerden birine giderken Trump’tan söz ettiğini ve onunla iletişime geçeceğini söylediğini belirtiyor.

Sjoberg ek olarak ifadesinde, Michael Jackson ve sihirbaz David Copperfield ile Epstein vesilesiyle tanıştığını belirtti, sadece onlarla ilgili negatif bir iddiada bulunmadı.

Türkiye itirafı

Öte taraftan Epstein davasında Türkiye’ye ilişkin de kan donduran bir itiraf geldi…

1999 depremi sonrası Türkiye’ye gelip dünya ajanslarına fotoğraflar veren Clinton’ın ABD’ye dönüşünün peşinden zelzele bölgesindeki bazı evlatların kaybolduğu öne sürülmüştü.

Depremin kaybolan evlatları

Epstein’in hususi pilotu Nadya Marçinko şoke eden itiraflarda bulunmuş oldu.

Marçinko sorgusunda, Epstein’ın Türkiye’den kız çocuklarını kaçırttığını ve onları ABD’ye getirdiğini söylemiş oldu.

Evlatların pedofili ağına dahil edildiğini dile getirdi.

Jeffrey Epstein kimdir

Jeffrey Epstein, Amerikalı bir finansçı ve milyarder işadamıdır. Sadece Epstein’in adı, cinsel istismar suçlamaları ve toplumsal elitlerle ilişkilendirilmesi sebebiyle ünlenmiştir.

Jeffrey Epstein, 20 Ocak 1953 tarihinde Brooklyn, New York’ta dünyaya geldi.

Finans dünyasındaki kariyerine başlamadan ilkin öğrenimini New York Üniversitesi’nde tamamladı. Hemen sonra talebe olduğu zamanlarda öğretmenlik yaptıktan sonrasında finans sektörüne geçti.

Finans dünyasında mühim bir yere haiz olmuş ve Bear Stearns şeklinde büyük firmalarda çalışmıştır. Kendi finans şirketi olan J. Epstein & Co’yu kurarak varlıklı müşterilere yatırım danışmanlığı hizmeti vermiştir.

Pedofili Adası

Jeffrey Epstein’in sahibi olduğu bir adası vardı ve bu ada, “Little Saint James” adıyla anılmaktaydı.

Karayip Denizi’nde yer edinen bu adanın Epstein tarafınca “Pedophile Island” (Pedofil Adası) olarak adlandırıldığı öne sürülmüştür.

Epstein’in adadaki malikanesi, lüks tesisler ve gizliliği korumuş olan önlemlerle dolu bir karmaşık olarak bilinirdi.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.