Anadolu Efes’in Fenerbahçe’yi yendiği karşılaşmanın peşinden kavga çıktı

10.06.2023
Anadolu Efes’in Fenerbahçe’yi yendiği karşılaşmanın peşinden kavga çıktı

[ad_1]

Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi dördüncü maçında sahasında Fenerbahçe’yi ağırlayan Anadolu Efes, müsabakadan 87-78 galip ayrılarak finale terfi etti. Yarışma sonu ise gerginlik hat safhaya terfi etti.

ensonhaber.com

Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi dördüncü maç, Anadolu Efes ile Fenerbahçe içinde oynandı.

Maç sonrası kavga çıktı

Sinan Erdem Salonu’nda oynanan ve lacivert-beyazlıların 87-78 kazanılmış olduğu müsabakanın peşinden salonda kavga çıktı.

Maçın son bölümünde tribünlerden Fenerbahçeli yöneticilerle atışmalar yaşanırken, gerginlik maç sonunda büyüdü. Anadolu Efes Baş antrenörü Ergin Ataman parkeden ayrılırken, Fenerbahçeli yöneticilerle sözlü atışma yaşadı.

Ataman’ın parkeden ayrılmasının peşinden sarı-lacivertli yöneticilerle tribünler içinde da münakaşa çıktı.

Anadolu Efes'in Fenerbahçe'yi yendiği karşılaşmanın ardından kavga çıktı

Güvenlik güçleri kavgayı zor ayırdı

Birkaç kez her iki taraftan da hücum teşebbüsü yaşanmasına rağmen güvenlik güçleri vakaları güçlükle yatıştırdı.

Fenerbahçeli yöneticilerin sahadan ayrılmasının peşinden gerginlik sonlandı.

Anadolu Efes'in Fenerbahçe'yi yendiği karşılaşmanın ardından kavga çıktı

“Bunlar unutulur zannediliyor, bunlar hatırlanası”

Fenerbahçe’nin basketboldan görevli yöneticisi Sertaç Komsuoğlu, Anadolu Efes ile oynadıkları karşılaşmanın peşinden yaşanmış olan vakalara ilişkin açıklamada bulunmuş oldu.

Sinan Erdem Salonu’nda oynanan karşılaşmanın peşinden AA muhabirine konuşan Komsuoğlu, bundan önceki maçta yaşanmış olan yargıcı hatalarına da değindi.

Federasyonun kendilerini haklı gördüğünü vurgulayan Komsuoğlu, “Hakemlerden biri bıraktı fakat o maçta esas bırakması ihtiyaç duyulan yargıcı halen hiçbir şey yapmadı. Bunlar unutulur zannediliyor, bunlar hatırlanası. Bunlar gündeme gelecek.” ifadelerini kullandı.

“Anadolu Efes’e Türkiye’nin en centilmen taraftarı diyorlar fakat buradakiler Anadolu Efes taraftarı değil”

Tribünde Anadolu Efes haricinde taraftarların bulunduğunu dile getiren Komsuoğlu, şu şekilde devam etti:

“Maçta yenildik, Anadolu Efes’e Türkiye’nin en centilmen taraftarı diyorlar fakat buradakiler Anadolu Efes taraftarı değil. Başka şekilde toplanan taraftarlar. Oynadığımız takımın taraftarı olsa 1 tane bilet satılır fakat 1 tane bilet satışa çıkmıyor. Burada siz yansız basketbol seyircisi olsanız maça giremiyorsunuz. Üst tribünler boş fakat açılmıyor. Basketbol sevgisini konuşuyorsak açarsınız satışa oralar da dolar. Basketbolu daha oldukça şahıs izler, daha büyük kitlelere hitap ederiz fakat açılmıyor.”

Anadolu Efes'in Fenerbahçe'yi yendiği karşılaşmanın ardından kavga çıktı

“Ergin Ataman bizi tahrik etti”

Sertaç Komsuoğlu, Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman’ın kendilerini tahrik ettiğini öne sürdü.

Toplumsal medyada tahriği kendilerinin yaptığına dair ifadeler okuduklarını vurgulayan Komsuoğlu şunları dedi:

“Bizim arenada bu kadar sövgü olsa tribünün yarısını anında hepimiz alır. Bu kadar sövgü olmaz, bu kadar tahrik olmaz. Onları geçtik tükürükler falan başladı. Yakın tribün kültüründe tükürük yoktur, bu genel anlamda futbolda falan olur fakat tükürükte başladı. Ayrıca hocaları (Ergin Ataman) tam önümüzden geçerken 5 yönetici orada oturuyorduk, daima olduğu benzer biçimde tahrik etmeye başladı.”

“Biz en küçük bir şey demedik, bir şey de yapmadık”

Kendilerinin hiçbir tahrikte bulunmadığını aktaran Komsuoğlu, şunları kaydetti:

“Onların tahrikleri hep bu şekilde, tahrik edip koşuyorlar. Tahrik ediyorsan sonuna kadar tahrik et. Biz en küçük bir şey demedik, bir şey de yapmadık. Aslına bakarsanız Türkiye’ye centilmenliği getiren rakip takımın hocası ümit ederim Yunanistan’da da bu hareketleri yapar. Yaparsa orada birazcık daha tribünler değişik, sorun olur. Buradan ona tavsiyede bulunalım şundan dolayı Yunanistan’da rakip takıma böyle bir durum yaptığında başına sorun alır.”

Eşleşmenin üçüncü maçında küfreden adların tespit edildiğini vurgulayan Komsuoğlu, aynı adların kendilerine alınmayacağı sözü verilmesine karşın salonda bulunduğunu açıkladı.

Anadolu Efes'in Fenerbahçe'yi yendiği karşılaşmanın ardından kavga çıktı

Tükürükler, küfürler her şeyi yedik fakat altında kalmayız”

Söz mevzusu kişilerin Anadolu Efes taraftarı olmadığını da belirten Fenerbahçeli yönetici şunları söylemiş oldu:

“Fazlaca iyi tanıdığımız kişiler bunlar. Efes’in yandaş kitlesini oldukça iyi biliyoruz. Fakat basketbolda görmüş olacaksınız her türlü lüzumlu hamleyi yapacağız. Basketbolun marka kıymeti Fenerbahçe ile artıyor. Biz yenildik, doğrusu yenildik, 5 yönetici dururken tükürükler, küfürler her şeyi yedik fakat altında kalmayız. Burası Fenerbahçe, aslına bakarsanız kalmadık altında. Sövgü edenlerin hepsi kayboldu. Altında kalmayız. Bazı kişiler videolar falan paylaşıyorlar. Tüm videolar bizde var. Onun için provoke hareketlere kimse girmesin.”

Anadolu Efes'in Fenerbahçe'yi yendiği karşılaşmanın ardından kavga çıktı

“Ergin Ataman haddini bilecek”

Sertaç Komsuoğlu, başantrenör Ergin Ataman’ın haddini bilmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Sakin olmaya çalıştıklarını özetleyen Komsuoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bundan sonraki hamlelerimizi bekleyin görmüş olacaksınız. Basketbolun standardını çoğaltmak için neler yapacağımızı görmüş olacaksınız. Hiçbir Fenerbahçe yöneticisi ya da taraftarına asla kimse hiçbir yerde bir şey yapması imkansız. Buna ne biz ne de yandaş izin verir. Kolaydır kahramanlık buralarda el kol hareketleri. Buralarda yaparsınız bir tek sonrasında koşarak soyunma odasına gidersiniz. Bu kadardır vaka.”

“Bunu bilhassa söylüyorum, rakip takımın hocası bizim dengimiz değil”

Sinan Erdem’e vaka çıkarmaya gelmediklerinin altını çizen Komsuoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Vakalar çıktı diyorsunuz fakat vakalar çıkmadı. Bir tek rakip ekip hocası el kol hareketleri yapmış olup firar etti. Vaka çıkmadı, vaka çıksaydı rakip ekip hocası buradan kaçamazdı aslına bakarsanız. Biz vaka çıkarmaya gelmedik. Bunu bilhassa söylüyorum, rakip takımın hocası bizim dengimiz değil. O maçı konuşacak, maçla ilgili yorum meydana getirecek. Bizim dengimiz değil, biz onu istersek alır hoca yaparız. Bizim dengimiz değil, o haddini bilecek. Bunu net olarak söylüyorum.”

Anadolu Efes'in Fenerbahçe'yi yendiği karşılaşmanın ardından kavga çıktı

Can Gebetaş: “Buna prim vermeyiz”

Fenerbahçeli yönetici Can Gebetaş, vakaları kendilerinin çıkardığı yönünde toplumsal medyada meydana getirilen paylaşımlara prim vermeyeceklerini belirtti.

Mutsuz ve sinirli olduklarını özetleyen Gebetaş, şunları kaydetti:

“Salonun 4 tarafı tribünken, Ergin Ataman’ın oturmuş olduğu yerin arkasında taraftarlar var, sevincini onlarla kutlamak dururken gelip bizim önümüzdeki taraftarlara el kol yaparak kutlamaya çalışmasını kamuoyunun taktirine bırakmak lazım. Her şey basın tribününün önünde oldu. Buna karşın Fenerbahçeli yöneticiler vakaları çıkartmış benzer biçimde tweet atanlar da var. Fakat kimse merak etmesin bu memlekette artık toplumsal medya üstünden idrak, manipülasyon ve yalan söylemenin hiçbir cezası olmadığı için insanoğlu tamamıyla ortadaki suçu başkasına yıkmak mevzusunda elinden geleni ardına koymuyor fakat buna prim vermeyiz. Yarın gazeteciler vakası nereden görecek merak ediyorum. Geçen günkü maçta yargıcı hatalarına bir tane gazetede yer bulamadı. Hiçbir şekilde konuşulmadı. Yarın da göreceğiz bakalım vakaları kim çıkarmış. Aslına bakarsak gelip rakip takımın yöneticileri önünde el kol hareketi kim yapmış göreceğiz.”

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.