Bizlere teröristlerle iş birliği yapıyorsunuz dediler

27.08.2023
Bizlere teröristlerle iş birliği yapıyorsunuz dediler

[ad_1]

İyi Partili Erhan Usta, HDP’nin desteklediği Millet İttifakı’nın bir hata bulunduğunu vurgulayarak “Biz kendi hatalarımızın bedelini kendi oy kaybımızla ödedik. Bizim her yerde karşımıza bu terör meselesi çıktı. Tek başıma 600 oy aldığım köyde bizim oyumuz 20’ye düştü.” dedi.


ensonhaber.com

Zamanı seçimler sonrası ağır yenilgiye uğrayan muhalefette süregelen krizler sürüyor..

Değişiklik tartışmaları, çekilme dalgaları yaşayan karşıcılık, mahalli seçimlere hazırlanmaya başladı.

Sadece tekrardan ittifak olup olmayacağı merak ediliyordu..

Son noktayı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener koydu.

Meral Akşener, partisinin kongresinde yapmış olduğu konuşmanın arkasından büründüğü sessizliğini bugün bozdu.

Afyonkarahisar’da Büyük Saldırı’un başlangıcının yıl dönümünde partililerin karşına çıkarak mahalli seçimler öncesi yol haritasını deklare etti.

Partisinin seçime kendi kadrolarıyla gireceğini duyuran Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da sert sözlerle yüklendi.

Mayıs seçimlerinden ilkin Kılıçdaroğlu’nun adaylığına iyi mi engel olmaya çalıştıklarını özetleyen Akşener, Kılıçdaroğlu için, “oturdukları yerden ahkam kesenlere karşı irade koyduk”, “ne yazık ki nefsinin esiri olanlarla uğraştık”, “ilkin ben diyenlerle uğraştık”, “koltuğundan başka bir şey düşünmeyenlerle uğraştık” ifadelerini kullandı.

Izahat sonrası CHP’den bir ses çıkmazken, İyi Partili adlar Millet İttifakı’nın bir hata bulunduğunu söylüyor..

“Hatalarımızın bedelini oy kaybımızla ödedik”

Tv100 ekranlarında Kübra Par’ın sunmuş olduğu programa konuk olan İyi Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, CHP’yi adeta topa tuttu.

CHP İstanbul eski milletvekili Gürsel Tekin’in de konuk olduğu programda ittifakın bir hata bulunduğunu belirten Usta, hatalarının bedelini de oy kayıplarıyla ödediklerini altını çizdi.

Usta, şu ifadeleri kullandı:

“İyi Parti’nin zayıflamasından CHP’li arkadaşlarımız keyif aldı”

Cumhur İttifakı’ndan oy almadan seçim kazanma imkanınız yok. Bu oy geçişi de İyi Parti üstünden olacaktı. Bunu bir kısım bizim CHP’li arkadaşlarımız göremedi. İyi Parti’nin zayıflamasından keyif aldılar. Oysa zayıf bir İyi Parti Cumhur İttifakı’ndan oy kopmasını engelliyor.

“Her yerde karşımıza terör çıktı”

Biz kendi hatalarımızın bedelini kendi oy kaybımızla ödedik. Bizim her yerde karşımıza bu terör meselesi çıktı. Samsun’dan örnek vereyim. Asla kimse demedi ki ‘Ben toplumsal yardım alıyorum’ demedi! ‘Ben fakirim, ben yiyecek ekmek bulamıyorum’ dedi fakat ‘vatan elden gitmesin kardeşim’ dedi oy verdi AK Parti’ye.

“Bizlere Siz teröristlerle iş birliği yapıyorsunuz’ dediler”

Tek başıma 600 oy aldığım köyde bizim oyumuz 20’ye düştü. Vatandaşa sormuş oldum. ‘Siz teröristlerle iş birliği yapıyorsunuz’ dedi.

“Akşener’in eleştirileri hakkaniyet ölçülerinin dışındaydı”

Gürsel Tekin ise, Akşener’in ifadeleriyle ilgili şu değerlendirmede bulunmuş oldu:

Bugün Sayın Akşener’in CHP Genel Başkanına ve yöneticilere yapmış olduğu eleştiriler hakkaniyet ölçülerinin dışındaydı. Biz bugüne İyi Parti’yle ilgili negatif bir cümle kullanmış değiliz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.