Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 ay hapis talebi

12.10.2023
Cengiz Kurtoğlu’na 1 yıl 9 ay hapis talebi

[ad_1]

Doğum günü partisinde tanıştığı kişiyi sanatçı arkadaşlarına hakaret etmiş olduğu iddiasıyla darp ve hakaret etmiş olduğu öne sürülen müzisyen Cengiz Kurtoğlu’nun 1 yıl 9 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Cengiz Kurtoğlu'na 1 yıl 9 ay hapis talebi

İHA


Sanatçı Cengiz Kurtoğlu bu sıralar davasıyla anılıyor.

Arkadaşının doğum günü partisinde tanıştığı Mustafa Can’ı sanatçı olan arkadaşlarına hakaret içerikli eleştirilerde bulunmuş olduğu iddiasıyla darp ve hakaret etmiş olduğu öne sürülen müzisyen Cengiz Kurtoğlu’nun yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Cengiz Kurtoğlu ve tarafların avukatları hazır bulunmuş oldu.

Duruşmada müdafa meydana getiren sanık Kurtoğlu, söz mevzusu doğum günü partisi davetlilerinin içinde Cem Yılmaz, Hakan Altun şeklinde ve spor dünyasından insanların da olacağının söylendiğini sadece beklediği şeklinde olmadığını belirtti.

“Türkiye’nin tek sanatçısı Ciguli’dir’ dedi.”

Kurtoğlu savunmasında şu cümleleri kullandı;

Nereli olduğu, nereli olduğum ifade edilmiş olduğu sırada mevzu Orhan Gencebay’a geldi. Müşteki bilhassa yüzüme bakarak Gencabay ile ilgili ‘Samsun çingenelerinden’ dedi. Bu sözü kullandı, sonrasında mevzuyu İbrahim Tatlıses’e ve Umut Besen’e getirdi. Gerilim orada terfi etti. Sonrasında da ‘Bunların hiçbiri sanatçı değildir, Türkiye’nin tek sanatçısı Ciguli’dir’ dedi. Sonrasında sözlü olarak karşılıklı bir ekip tartışmalar oldu. Karşılıklı bağrışlarımız oldu sadece ben müştekiye karşı herhangi bir hakaret etmedim. Fizyolojik bir temasım da olmadı, ikimiz de alkollüydük. Ben bir tek şahsı elimle ittim, elimde herhangi bir cisim yoktu. Bundan dolayı müştekiye bıçakla vurduğum iddiasını kabul etmiyorum. Gayem da şahsa vurmak değildi’.

Yeni Haber Başlığı

1 yıl 9 aya kadar hapis talebi

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanık Kurtoğlu’nun haksız tahrik altında ‘kolay yaralama’ ve ‘hakaret’ suçlarından toplamda 5 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. T

arafların avukatları ise, açıklanan mütalaaya karşı müdafa yapabilmek için mahkemeden süre talep etti. Ara kararını açıklayan mahkeme, tarafların avukatlarına müdafa ve beyanda bulunabilmeleri için süre verilmesine hükmederek, duruşmayı erteledi.

“Duyanlara duymayanlara” dedi, adliyeden çıktı

Duruşmanın peşinden Kurtoğlu, basın mensuplarının sorularına “Duyanlara, duymayanlara’’ diye cevap vererek adliyeden ayrıldı.

Yeni Haber Başlığı

Ne olmuştu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, müşteki Mustafa Can ile şüpheli Cengiz Kurtoğlu’nun ortak arkadaşlarının doğum günü partisine katıldıkları, aynı masada oturup tanıştıkları, söyleşi esnasında müşteki Can’ın Orhan Gencebay hakkında söylediği sözler üstüne Kurtoğlu’nun tepki gösterdiği aktarıldı.

Taraflar içinde sözlü irdelemenin başladığı belirtilen iddianamede, münakaşa esnasında şüpheli Kurtoğlu’nun müştekiye küfürle karışık hakaret etmiş olduğu, sonrasında yüzüne yumruk attığı açıklandı. Şüpheli Kurtoğlu’nun ifadesine de yer verilen iddianamede, müştekinin sevilen ve saygı duyulan sanatçılar hakkında hakaret içerikli eleştirilerde bulunduğunu, bu yüzden uygun dille müştekiyi uyardığını, hakaretlerine devam etmesi üstüne ağız kısmından eliyle tuttuğunu ve bu aşamada bir ihtimal tırnağının müştekinin yüzünü çizmiş olabileceğini söylediği kaydedildi.

Hazırlanan iddianamede şüpheli Cengiz Kurtoğlu’nun ‘kolay yaralama’ suçundan 4 aydan 1 yıla, ‘hakaret’ suçundan ise 3 aydan 2 yıla kadar olmak suretiyle toplamda 7 aydan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Haber Deposu: İhlas Haber Ajansı (İHA)

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.