Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gündeme dair açıklamalar

05.05.2023
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gündeme dair açıklamalar


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TVNET’te canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme dair açıklamalar

ensonhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TVNET ekranlarında Cumhurbaşkanı Hususi yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“Erzurum siyasal hayatımda görmediğim bir coşkuyla bizi karşıladı”

“Meydanlarda büyük coşku var. Son olarak Van ve Erzurum’da miting yaptım. Rize, Trabzon, Ordu da aynı şekilde.

Bu ara Karadeniz’deydim. Memleketim Rize’den başladık. Oradan
Samsun’a doğru geldik. Meydanlarda bilhassa çok önemli bir coşku var ve bu coşku adeta bugün pik yapmış oldu. Van öyleydi hele hele Erzurum siyasal hayatımda görmediğim bir coşkuyla bizi karşıladı.

Samsun’da Güvenlik’in rakamlarına bakılırsa 120 bin şahıs vardı. Erzurum’da 130 bin şahıs vardı.

Pazar İstanbul mitingi var. Yarın Kayseri’deyiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme dair açıklamalar

“14 Mayıs’ı Türkiye Yüzyılı’nın miladı olarak görüyoruz”

“Milletim 14 Mayıs’ı dört gözle beklemekte. Bu seçim zamanı dönüm noktası olacak.

14 Mayıs seçimi zamanı bir dönüm noktası olacak. 14 Mayıs’ı yeni
atılımlar yapacağımız Türkiye Yüzyılı’nın miladı olarak görüyoruz.

Türkiye ile hesabını kapatamayanlar, 14 Mayıs’a gözünü dikmiş vaziyette. PKK’sından FETÖ’süne terör örgütlerine bay bay Kemal’in 14 Mayıs için kendilerine verdiği umuda bel bağlamış durumda. Ne diyorlardı seçimi kazanacak bir adayla çıkmak lazım. Onu şimdi kenara koydular.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme dair açıklamalar

“Türkiye’yi Batı’ya teslim etmeye söz verdiler”

“Seçimi kazanıp kazanmaması mühim değil mühim olan kiminle seçime gireceğiz. Bu PKK’sından FETÖ’süne derken bakıyorsunuz Kandil destek veriyor. Kandilin dışındaki tüm terör örgütünün ele başları destek veriyor. Bunlar benim milletimin bir kenara koyacağı durum değil. 14 Mayıs’ta ihtiyaç duyulan cevabı verecek. Bu bitmedi Batılı medya işini enerjisini bırakmış Türkiye’deki seçimleri ana gündem maddesi haline getirmiş durumda. Devamlı bay bay Kemal’i pohpohluyorlar. Niye? Sebebi ne? Türkiye’yi batıya teslim etmeye söz verdiler. Batı’dan aferin almak için BBC’ye batıyla ilişkileri öncelik haline getireceğiz diye demeç vermiş. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu fazlaca açık bir halde Türkiye’nin değil Batı’nın çıkarlarını öncelikli hale getireceğiz mesajıdır. Biz bu ülkeyi siyasal ve ekonomik prangalarından kurtarmak için fazlaca savaşım verdik. 14 Mayıs teröristleri inlerinde yok edenler ile teröristlerle kol kola yürüyenler içinde geçecektir. ben milletime güveniyorum. Terörist sevicilere bu ülkeyi emanet etmeyecektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme dair açıklamalar

“Mevcut CHP’li belediye başkanı göreve geldi, koku Haliç’e geri döndü”

“Şimdi bilhassa burada bir şeyi söylemem lazım. Malum hep söylüyorum İstanbul benim aşkımdır. Siyasete İstanbul’da başladım ve gene İstanbul’da büyükşehir başkanlığı yaptım. Peki, İstanbul’u biz kimden aldık? CHP’den aldık. Onlardan milletimizi İstanbul’u bizlere teslim etti. Onlardan sonrasında İstanbul daha değişik bir İstanbul haline geldi. Haliç’in halini bilirsiniz. Haliç kokudan geçilmezdi. Orada şimdi çocuk oyun parkları var. O hale getirdik. Mevcut CHP’li belediye başkanı göreve geldi. O koku Haliç’e yeniden geri döndü.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme dair açıklamalar

“Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nda Millet Bahçesinde yüzyılın mitingini yapacağız”

“Bizim Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nda yaptığımız operasyonlardan biri Murat Dilmener Hastanesi’ydi. Bilişim Merkezi haline getirmek şeklinde hedefimiz var. Beyefendiler, Yenikapı alanını Cumhur İttifakı’na verme noktasında rahat değiller. Onlar Maltepe’de yapacakmış. Hayırlı olsun. Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’nda Millet Bahçesinde yüzyılın mitingini yapacağız. Bay bay Kemal Amerikalılara verme vaadinde bulunuyor. Iktisat için de Amerikalı birini bulmuştu. Yalnız tefecilerle değil terör örgütleriyle pazarlığa oturmuşlar. Karşımızdaki masa birilerinden aferin almak için yapmayacağı şey yok. Varsın onlar ilerlesinler, biz milletimizden duyacağımız yakarış için çalışmaya devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme dair açıklamalar

“Kandil’i de başınıza geçireceğiz”

“Bunlar ara sıra Doğu’da artık bazı yeni gelişmeler bulunduğunu bir de Bay bay Kemal fısıldıyor daha güzel olacak şeklinde. Biz ise ulusal güvenliğimizi tehdit eden örgütlerle tarihin mücadelesini verdik. Terörle savaşım stratejimizde köklü değişime gittik. Ilkin çözüm süreciyle sürece başladık. Baktık bunlar uzattığımız elimizi ısırıyorlar. Bu tarz şeyleri inlerinde vurmamış olsaydık, söylüyor ya bahar gelecek diye biz getirdik. Şu anda bunların sesleri duyuluyor mu?. Kandil’den sesleniyorlar. Fakat Kandil’i de başınıza geçireceğiz. Selo ne yapmış oldu diyorlar. Daha ne yapsın. Iyi mi böyle bir durum söylersin. Benim milletim sana bu fırsatı vermeyecek. Kimden hangi desteği alırsa alsınlar ülkemize zarar veremeyecekler.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme dair açıklamalar

” ‘PKK terör örgütüdür’ sözünü ağızlarından duymadık”

“Sınır ötesi harekatlarımız bitmiş değildir, doğru zamanı bekliyoruz. Kandil ne söylüyorsa, Pensilvanya ne söylüyorsa, Bay bay Kemal de aynısını söylüyor. ‘PKK terör örgütüdür’ sözünü ağızlarından duymadık. Çık söyle, söyleyemiyorsun. Terör örgütlerine yakayı kaptırdıkları için geri dönemiyorlar. Başaramayacaklar, kimse boş hayallere kapılmasın. Seçim öncesi ve sonrasında provokatif hadisenin yaşanmaması için güvenlik güçlerimiz canla başla çalışıyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gündeme dair açıklamalar

Ayrıntılar gelecek…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.