Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan HÜDA PAR açıklaması

11.05.2023
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan HÜDA PAR açıklaması

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki Millet Kütüphanesi’nde gençlerin sorularını yanıtladı. Burada kendisine yöneltilen HÜDA PAR ile ittifak sorusuna cevap veren Erdoğan, “HÜDA PAR’ın terör örgütüyle ilişkisi olsa biz iş birliği yapmazdık.” yanıtını verdi.

ensonhaber.com

14 mayıs seçimleri için coşku dorukta.

Bu süreçte yurdun dört bir yanında miting heyecanı yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir taraftan her gün değişik illerde vatandaşlarla buluşurken bir taraftan da tele vizyon programlarına konuk oluyor.

Bugün de gençlerle bir araya geldi.

Her görüşten gencin sorularını yanıtlayan Erdoğan, mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

“HÜDA PAR’ın terör örgütüyle ilgisi alakası yok”

Gençlerden gelen, “Siz Millet İttifakı’nı HDP ile ilişkisi yönünden eleştiriyorsunuz. Cumhur İttifakı da HÜDA PAR ile olan ilişkisinden eleştiriliyor. Bu mevzuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

HÜDA PAR’ın geçmişte terör örgütüyle anılması vakası tamamen HDP’nin kendisine bir çıkış yolu aramasından kaynaklanıyor. HÜDA PAR’ın bir kez geçmişteki terör örgütüyle ilgi ve alakası yok. Kaldı ki bu şekilde bir durum söz mevzusu olsa bizimle birlikte yol adım atması söz mevzusu olmazdı.

Biz HÜDA PAR’ı bilhassa Kürt yurttaşlarımızın siyasallaşması noktasında birlikte bu yolda yürüyelim istedik. Onların hem yerli hem ulusal bunların yanında da vatanseverlik noktasında HDP ile karşılaştırma edilmeyecek bir konumu var.

HÜDA PAR’ın bu şekilde bir durumu söz mevzusu değil. Kesinlikle bir siyasallaşmanın gayreti içinde olan bir siyasal partidir. Bu seçimlere tamıyla onlar kendi logolarıyla girmek mevzusunda adım atmışlardır. O da parlamentoya adım atmak ve sesini daha ideal çıkarmak içindir. Onlara meydana getirilen yakıştırmaları kabul etmem mümkün değil.

“Erdoğan işinin başlangıcında oldukça bedelini ödemeye devam edecektir”

Gençlik buluşmasından gençlerin soruları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öne çıkan yanıtları şu şekilde:

“Selo, Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne yol açan bir teröristtir. Demokrasiye aykırı tarafı yok. Şu anda terör odaklı fiili işlediğinden dolayı cezaevinde. Düşünce yada siyasal kabahat değil. Sokaklarda elini kolunu sallayarak mı dolaşsın? Bedelini ödemesi lazım. Şu anda meydana getirilen budur, çekmiş olduğu ceza bunun nedenidir. Bay bay Kemal çıkaracakmış. Erdoğan işinin başlangıcında oldukça bedelini ödemeye devam edecektir.

“Bunların gazetecilikle işleri yok”

Cezaevlerinde şu ana kadar iddia edilmiş olduğu şeklinde bolca oranda gazeteci yok. Bunlar yalan. İddiada bulunanlara verin listeyi diyoruz. İddia edilen kişilerden 2 tanesi HDP’den milletvekili talibi oldu. Ben bile ara sıra Hakkaniyet Bakanıma söylüyorum, bunlar ne kadar doğru araştırın. Onlar yalan diyor. Versinler adları, söz konusuysa işin üstüne gidelim.

Düşünce suçundan içeri girmiş bir başkanım. 4 ay 10 gün cezaevinde yattım. Ben belediye başkanıyken ceza verdiler. MEB kitabındaki bir şiiri okudum ben. Kimseyi öldürmedim. Selo’nun yaptığını yapmadım. Bu şiir Ziya Gökalp’e ilişkin şiirdi. Bedelini ödettiler. Gelen ziyaretçilerimin haddi hesabı yoktu. İstanbul’u çöp, çukur, susuzluktan kurtaran belediye başkanı olarak İstanbul’da geçti.

Çıktıktan sonrasında partimizi kurduk, ilk seçimde iktidara geldik. Gazetecilerle ilgili hangi cezaevinde ne kadar basın mensubu var ise bilelim. Birçoğu hırsızlık şeklinde suçlardan içeridedir. Bunların gazetecilikle işleri yoktur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçime 3 gün kala gençlerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle buluşması

“IMF ile gizli saklı gizli saklı görüşüyorlar”

Sevgili dostlarım, ilk olarak Millet İttfakı’nın ekonomiye ne yapmış olduğu belli değil. Gizli saklı kapılar ardında iş çeviriyorlar. IMF ile gizli saklı gizli saklı görüşüyorlar. Londra’dan borç almayı düşünüyorlar. Bizim tefecilerle işimiz yok. Kendi kaynaklarımızla yola devam ediyoruz. Müdafa sanayimizden tutun enerjiye. Karadeniz’de kendi naturel gazımızı çıkarttık. Kendi yerli naturel gazımızı kullanmaya başladık. İnşallah seçim sonrası bu daha değişik gerçekleşecek. Gabar’da petrolümüzü de bulduk.

“Yargıda terleteceğiz”

TCG Anadolu da bizim için mühim. Diğer tarafta Akıncı, Kızılelma, SİHA’lar da mühim. Kendini bilmez kişilerin fiyatlar üstündeki dalgalanmalara niçin olduğu belli. Patates-soğan 10-15 liraya düştü. Bunu neyle izah edecekler. Seçimden sonrasında bu tarz şeyleri yargı yolu açık olmak kaydıyla yargıda terleteceğiz. Bu yollarla milletimi sömürmelerine müsaade etmeyeceğiz.

Vaatleri siz inandırıcı buluyor musunuz? Her şey yalan üstüne bina edilmiş. Eğitimde, sağlıkta ulaşımda tarımda enerjide ne vaat ediyor? Vaatlerin içinde örnek olarak 10 tane belediye var bunlarda. Buralarda söylediklerinden neler yaptılar? Ben belediye başkanlığı yaptım. Biz Haliç’i temizledik. O kokudan tamamen arındı. Ayrıca Haliç Kurultay Merkezi’ni yaptık. Bu işler sözle olmuyor icraatle oluyor.

“TCG Anadolu ile dünyaya bildiri verdik”

Külliye, bizim inşa edip bitirdiğimiz bir yer. 24 saat gençlerimizin emrinde. Kek, çorba, çay, kahve, burada parasız. Benzerini Rami’de yaptık. Rami’de fazlaca görkemli. İstanbul’un en büyük kütüphanesi haline getirdik. Aynen burası şeklinde dolup taşıyor. Kültür sanat diyorsak, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Merkezi’ni biz yaptık.

Cumhurbaşkanlığı’nın devasa bir kurultay merkezi var. Internasyonal ve kendi toplantılarımız orada yapılıyor. Kültür üstüne adım atmazsanız o ülke kültürsüz, şah damarı yok anlama gelir. Millet ittifakı söylüyor da müdafa sanayine karşı çıkıyor. Karşı çıkılır mı? TCG Anadolu ile dünyaya bildiri verdik. Seçim sonrası bir büyüğünü yapmak suretiyle mavi denizlerde Barbaros Hayrettinleri kuvvetli hale getireceğiz.

İstanbul’da kalmış olduğu süre içinde büyük ziyaretçi akınına uğradı. İzmir talep etti, yolladık. Mersin, Antalya istiyor. Seçime kadar İzmir’de park edeceğiz. Seçimden sonrasında yeni tayyare gemisini hallettikten sonrasında öteki bölgeleri onlarla dolaştırırız. Millet ittifakından belediyelerde bizim eserimiz şudur görmedim. İstanbul’da biz Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’ni sıfırdan yaptık. Yetmez. Daha fazlaca yapacağımız işler var.

Bunlara bakıyorum, Ankara belediyesi bunlarda. Şunu yapmış oldu deyin. Ankara’yı gözlemlediğinde ‘bunu yapmış oldu’ diyeceğiniz bir şey var mı? Melih Bey’in başkanlığı döneminde meydana getirilen, metroları biz yaptık. Bir tane de siz yapın. Yok. Hepsi sizden. İzmir de o şekilde. Körfez rezalet kokudan geçilmiyor. İstanbul-İzmir arası 7,5 saatti. Biz 3,5 saate düşürdük. Yetmedi, Manisa-İzmir içinde tüneli biz yaptık. Onlar söz biz iş üretiyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçime 3 gün kala gençlerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle buluşması

Kızılay’ın çadır satması

Bu mevzu beni de ciddi manada üzmüştür. Kızılay bu şekilde bir çadır satma işine giremez. Hızlıca de bu hatası düzeltmesi gerekir. Biz Kızılay’ı bilhassa çadır üretiminde fazlaca daha etken hale gelmesi için teşvik ettik. Kızılay’ın çadır dendiği süre en küçük sıkıntısının olmaması gerekir.

Yıkıntı kaldırma emek harcamaları da dahil büyük oranda bu işi bitirdik, şu anda köy konutlarını teslim almaya başladık. Şimdi kalıcı konutları hızla yapıyoruz. Yapımıyla da inanıyorum ki yurttaşlarımıza teslim törenleri başladığı süre onları daha da rahatlatacağız.

“LGBT aile kurumuna sokulmuş bir zehirdir”

Bu tarz şeyleri ayrıştırıcı kavramıyla izah edersek, yanlış yaparız. Kıymet yargılarımız içinde aile kurumu fazlaca kıymetlidir. Aileniz kuvvetli değilse, o ülkede milletin yıkımı acele olur. Bizim yaklaşımımız orada.

LGBT, aile kurumuna sokulmuş bir zehirdir. Halkın yüzde 90’ı Müslüman olan bir ülke olarak kabullenmemiz mümkün değildir. Aileyi kutsayan anayasa değişikliğini verdik. Şimdi bu mevzuyla ilgili bizim kıymet yargılarımız içinde LGBT’ye biz asla pozitif bakamayız. dinimizin gereği bu olduğundan vakaya buradan bakıyoruz, buna eyvallah edemeyiz.

“Gönüllü olarak dönme süreci başladı”

Bu mevzuda işin süresi söz mevzusu değil. Biz halkının yüzde 90’ı Müslüman bir ülke olarak, harp sebebiyle terör örgütleriyle hayatta kalma mücadelesi veren Suriye halkı var. Biz şu an itibarıyla 100 bin üstünde Suriye’nin kuzeyinde konutlar inşa ettik. Bu vesileyle peyderpey konutlara göç etmeye başladılar.

‘Ben erişince ülkelerine gönderirim’ anlayışına yandaş değilim. Bu zulüm olur. Konutlara gönüllü olarak dönme süreci başladı. CHP’lilerin ifade etmiş olduğu şeklinde okullarda müsamahalar bu şekilde şeyler yok. Vatandaşlık hakkı kazanıp sınav kazananlar her yer için geçerlidir. Doktoru, mühendisi var. Bu tarz şeyleri kapıya koyamayız. İçinde yaramazlık yapanlar var ise güvenlik güçlerimiz tarafınca bedeli ödetiliyor.”

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.