DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu ile Mehmet Sevigen içinde gerilim terfi etti

23.08.2023
DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu ile Mehmet Sevigen içinde gerilim terfi etti

[ad_1]

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun katılmış olduğu canlı yayında partisinin seçime CHP sıralaması yerine tek başına girmesini icap ettiğini söylemiş oldu. Bunun üstüne sinirlenen Mehmet Sevigen “CHP’yi beğenmiyorsanız, oylarından rahatsız oluyorsanız çekilme edin” dedi.


ensonhaber.com

Türkiye, 14 Mayıs seçimlerini geride bıraktı sadece karşıcılık kanadındaki hareketlilik sürüyor.

Seçimlere 6’lı masa olarak dahil olan ve bir de aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu çıkaran karşıcılık, büyük yenilginin faturasını birbirine kesmeye devam ediyor.

İyi Parti mahalli seçimlerde CHP ile tekrardan birleşecek olması ihtimali sebebiyle sessizliğini korurken, seçimin kazanını ise DEVA, Mutluluk ve Gelecek Partileri oldu.

Bu partiler büyük bir kazanım elde etmelerine karşın, CHP yardımıyla Meclis’e zorluk çekmeden vekil soktu.

Geçtiğimiz günlerde CHP ile seçime girerek partilerinin büyük zarara uğradığını vurgulayan DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yeni bir münakaşaya imza attı..

tv100 ekranlarında Başak Şengül’ün programına katılan Yeneroğlu, tekrardan CHP listelerinden seçime girmek yerine kendi listelerinden girilmesi icap ettiğini savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da ağır sözlerle eleştiren Yeneroğlu’na Mehmet Sevigen’den sert tepki gelmesiyle canlı yayında gerilim terfi etti.

“CHP beğenmiyorsanız, oylarından rahatsızsanız çekilme edin”

Sevigen, şu ifadeleri kullandı:

Madem aday olmak istemiyordunuz, sizi 10. sıraya koymuşlardı, Babacan devreye girerek 6. sıraya aldılar. Beğenmiyorsanız çekilme edersiniz, fazlaca kolay. Siz CHP seçime tek girdiğinde kazanamaz diyorsunuz. CHP’nin oylarından rahatsız oluyorsanız çekilme edin.

“Bu insanoğlu size bir kimlik kazandırdı, siz Kemal Bey’i ezdiniz”

Size bir tavsiyede bulunayım. Birlikte iş yaptığınız, birlikte yenildiğiniz insanoğlu hakkında bu şekilde şeyler söylemeyin. Bu insanoğlu size kimlik kazandırdı, siz kendi ambleminizle girme cesaretini gösteremediniz. Siz Cumhurbaşkanı adayından daha çok konuştunuz, siz Kemal Bey’i ezdiniz, yok ettiniz. Kemal Bey’le ilgili CHP’yle ilgili söylediğiniz laflara dikkat edin. CHP’yi istemiyorsanız, mahalli yönetimlerde de istemeyin.

Yeneroğlu: Benim söylediğimle beni itham edin

Yeneroğlu ise “Benim söylediğimle beni itham edin, söylemediğim şeyi bana yakıştırmayın” diyerek partisini savundu.

İkili içinde yaşanmış olan gerilmiş anlara moderatör Başak Şengül araya girerek son verdi.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.