El Peelingi Nedir ve Nasıl Yapılır?

25.05.2023
El Peelingi Nedir ve Nasıl Yapılır?

El Peelingi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vücudun tüm yükünü hem eller hem ayaklar çekiyor. İlgilenmediğinizde hastalıklı, sağlıksız, kuru, yıkık dökük ve yaşlanmış bulabilirsiniz. Oysa düzenli aralıklarla el peeling uygulaması ile ellerinizin daha sağlıklı, bakımlı ve genç görünmesini, ayak peeling ile ise ayaklarınızı olası rahatsız edici hastalıklardan koruyabilir, onların daha genç ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

El Peelingi Nedir?

İhtiyacınız olan el Peeling deri üzerinde birikmiş kirlerin ve ölü hücrelerin cilt üzerinden yok edilmesini sağlayan bir işlemdir. Cilt bariyerlerinin derinlemesine temizliği ve cilt yenilenmesinin sağlanması bakımından dermotoloji uyumlu ve kozmetik evreninde kullanılan en güzel düzenli ve gerekli bir çeşit tedavi yöntemidir.

El Peelingi Nasıl Yapılır?

Nasıl yapıldığı ve dikkat edilmesi gereken noktaların biliniyor olması önemlidir. El Peeling, nemli ya da ıslak ele uygulanır parmaklar ve avuç içlerimiz ilgili peeling kremleriyle dikkatli ve hassas bir şekilde ovulur. Biraz bu şekilde beklendikten sonra bol su ile yıkanır. Yıkandıktan sonra ellerimizi temiz ve yumuşak bir havluyla kurulayıp yoğun bir nemlendirici yardımıyla da güzelce nemlendirilir.

El Pelenginin Faydaları Nelerdir?

Cildimiz hem sağlığımızı hem kişiliğimizi yansıtır. Derimizin yumuşak görünmesi ve yaşattığı his, tırnak ve tırnak etlerimizin temiz ve bakımlı olması yaşlanma etkilerini gidermesine yardımcı olur.  Ayrıca canlı bir deri görünümü, kuruluk, çatlama ve soyulma gibi görüntülerden arınması el peeling sayesinde mümkün ve faydalıdır.

El Peeling Ne İşe Yarar?

Çeşitli çevre faktörleri ve kimyasal tepkimeler zaman içerisinde ellerimizin kurumasına, çatlamasına, hatta pul pul olup dökülmesine yol açar. Özellikle aşırı soğuk ve sıcak havalar, mevsim değişiklikleri, ev/iş temizliği gibi faktörler ellerimizin çok ince bir deriye sahip olması nedeniyle çok fazla zarar görmesine neden oluyor. Bu nedenle erken kırışmasına bakımsız bir görüntüye sahip olmasına neden oluyor. Bu yüzden düzenli yapacağınız el peelingi derinizin yumuşak, sağlıklı, tırnak eti ve tırnaklarınızın daha bakımlı, temiz, genç ve canlı bir deriye sahip olmanızı sağlar.

El Peelingi Nasıl Sürülür?

Öncelikle ellerinizi güzelce yıkayın, çünkü el temizliğinin ilk adımı temizliktir.  Nemli bıraktığınız ellerinize uygulayarak avuç içlerinizi ve parmaklarınızı ovalayarak masaj yapar gibi elinizin her tarafına güzelce yedirin. Yaklaşık 35-40 sn kadar ellerinizde bekletin, daha sonra bol su ile güzelce yıkayın. Düzenli olarak hafta da bir veya iki defa bunu uyguladığınızda elleriniz eskisinden daha bakımlı, sağlıklı ve canlı görünecektir

El Peelingi Fiyatları 2023

El peeling fiyatları marka ve ürün çeşitliliğine göre değişmektedir. 2023 yılı fiyat aralıkları almak istediğiniz ürünün markası, içeriği ve kalitesi bakımından değişkenlik gösterir.

Ayak Peelingi

Soyulma, kuruluk ve döküntü şeklinde sistematik olarak gelişen bulguların ayak peeling yoluyla giderilmesi ve ayakların nem dengesini sağlama girişimidir. Sizlerde ayaklarınızın sağlığı ve nemli olması için ayak peelingi işlemlerini yapabilirsiniz.

Ayak Peelingi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayak Peelingi kullanmaya başlamadan önce ayak peeling ürün çeşitliliğine göre doğal ve doğal olmayan ürün içerik çeşitleri olabileceğinden alerjik bir duruma karşı mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Ayaklarınızda topuk çatlağı, ayak mantarı veya nasır gibi cilt hastalıkları bulunuyorsa ayak peeling uygulaması ile geçmesini beklemeniz yanlış olur. Ayak peelinginin cilt üzerindeki nem ve bakım etkisini düşünmelisiniz.

Ayak Maskesi Faydaları Nelerdir?

Şüphesiz tüm vücudumuzun yükünü ayaklarımız çekiyor, yorgun ayaklarımızın rahatsız edici hastalıklara dönüşmemesi için özel bir bakım gerekiyor, Bakım görmeyen ayaklarımız zamanla deri ölüyor, kuruyor, dökülüyor ve yaşlanıyor. Fakat düzenli bir bakım ayaklarınızı rahatlatmakla kalmayacak taze ve sağlıklı bir deri dokusuyla daha yumuşak ve daha güzel bakımlı ayaklara sahip olacaksınız.

Ayak Peelingi Ayak Bakım Rutininizin Bir Parçası Haline Getirin

Ayaklarımız, vücudumuzda en az iyi gören, fakat çok çalışıp, çok yorulan uzuvlarımızdan olduğu için hem gerekli bakım rutinini hem de ayak peeling desteğini fazlasıyla hak ediyor. O yüzden ayak bakım rutininizin içinde kesinlikle ayak peelinginiz de dahil olmalıdır.

Ayak Peelingi fiyatları 2023

Ayak peeling fiyatları da marka ve ürün çeşitliliğine göre değişmektedir, ayak peeling 2023 yılı fiyat aralıkları da seçtiğiniz ürünün marka, kalite ve içeriklerine göre değişmektedir.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.