Fırın Çalıştığında Neden Sigortayı Attırır?

02.03.2023
Fırın Çalıştığında Neden Sigortayı Attırır?

Fırın Çalıştığında Neden Sigortayı Attırır?

Fırını kullanırken sigorta atması şeklinde bir durumla karşılaşıyorsanız, ciddi bir arıza mevcut olduğunu gösterir. Cihazı kullanamamanıza neden olabildiği gibi ciddi bir güvenlik riski de oluşturabilir. Bu yüzden fırın çalıştığında sigortayı attırıyor ise mutlaka çözüm için Çekmeköy Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Fırınınızın çalışmasıyla birlikte sigortanın atması durumu mevcut ise elektrik odağında bir problem olduğu anlaşılır. Çözüm sağlanması için profesyonel ve ehil kişiler tarafından hem elektrik tesisatınızın hem de fırınınızın kontrol edilmesi gereklidir.

Fırın Çalıştığında Sigorta Neden Atar?

Fırının çalışmasıyla birlikte sigortanın atması durumu elektriksel bir arıza sorunu olduğunu gösteriyor. Fırının elektrik sisteminde meydana gelen teknik bir arızadan kaynaklı elektrik kaçağı veya voltaj dengesizliği söz konusu olabilir. Fırının elektrik bileşenlerine yönelik bir temas oluşması durumunda da çalıştırılması ile birlikte sigortanın atmasına neden oluyor.

Fırının kaçak akım rölesi arızası, fırın elektrik bağlantı hataları, rezistans arızası, turbo rezistans arızası, kapı ısıtma rezistansı arızası, fan arızası, kablo arızası ve iç aydınlatma lambası arızaları nedeni ile sigortanın atması söz konusu olabilir. Bu tip durumlarda sorunun tespit edilebilmesi için mutlaka profesyonel Arçelik Servisi teknikeri tarafından gerekli olan kontrollerin sağlanması gerekir. Uzman teknikerlerimiz tarafından fırının tüm elektrik aksamına yönelik olarak özel ekipmanlar aracılığıyla gerekli kontroller sağlanarak, sorunun ana kaynağı tespit edilir.

Fırın Sigorta Attırma Sorunun Çözümü

Fırınınızı çalıştırmanız ile birlikte sigortanın atması durumunda Bulgurlu Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından gerekli müdahaleler yerinde servis hizmetiyle gerçekleştirilir. Fırının iç aksamına ulaşılarak kapsamlı bir şekilde özel ekipmanlar kullanılarak hangi parçada elektrik arızasının mevcut olduğu tespit edilmektedir. Bu doğrultuda da akım rölesi, rezistans, turbo rezistans, kapı ısıtma rezistans, fan ve iç aydınlatma lambası bileşenlerinin kontrolleri gerçekleştirilir.

Arızalı olduğu belirlenen parçaya yönelik olarak uzman teknikerlerimiz tarafından onarım veya yenileme işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem sürecinde onarımın yeterli performans sunamayacağı tespit edilirse doğrudan parça değişim işlemi uygulanır. Böylelikle fırın arıza onarım müdahalelerinin ardından da cihazın ilk günkü kalite ve performans dayanıklılığında kullanım gerçekleştirilmesi garanti edilir. Üstelik garanti desteği 1 yıl süreyle firmamız kapsamı altında bulunmaktadır.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.