Göğüs Estetik Ameliyatları

13.03.2023
Göğüs Estetik Ameliyatları

Göğüs estetik ameliyatlarıyla küçük ve anormal bir şekilde iri olan memeler doğrudan sağlıklı bir şekilde estetik amaçlı olarak ameliyat edilir. Böylece meme büyütme estetiği üzerinden hastalar ideal göğüs yapısına sahip olabiliyor. Bu ameliyat türleri 81 ilimiz üzerinden de en pratik biçimde uygulanır. Bu kapsamda hastaların zaman kaybı yaşaması da söz konusu değildir. Göğüs estetik ameliyatlarının birçok avantajları söz konusudur.

Ameliyatların hijyenik bir ameliyathane üzerinden uygulanması hasta memnuniyeti sağlar. Bu nedenle göğüs estetik ameliyatları geçmişten günümüze dek yoğun olarak tercih ediliyor. Bu ameliyatları olabilmek için yasal olarak hastaların 18 yaşını doldurması gerekir.

Meme Büyütme Estetiği

Memelerin büyütme estetikleri adından da anlaşılacağı üzere küçük olan her iki memelerin de ameliyat üzerinden büyütülmesidir. Bu nedenle de hastaların ameliyat süreci boyunca ağrılar duyması söz konusu değildir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Bu gibi ameliyat türlerinde dikkat edilmesi gereken birçok püf noktaları da söz konusudur. Örneğin, meme büyütmeci ameliyatları bugün daha yüksek teknolojili cihazlar üzerinden uygulanır. Bu nedenle hastaların amatör türünden klinik merkezleri yerine daha kaliteli klinik merkezlerini tercih etmesi önemlidir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Memelerin gözle görülür düzeyde büyütülmesinde ise birçok farklı yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemler arasında ilk sırada cerrahi müdahale yer alır. Bu kapsamda göğüslerin gözle görülür düzeyde büyütülmesi sağlanır. İkinci yöntem olarak egzersizler yer alır. Üçüncü yöntem olarak da vakum ya da enjeksiyon üzerinden her iki meme altından silikon yerleştirilmesidir. Son yöntem olarak da meme altından fazla yağ dokusu yerleştirilerek göğüslerde büyüme sağlanmasıdır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Memelerin küçültmesinden öncesinde de hastaların bazı hazırlıklar yapması tavsiye edilir. İşlemden birkaç saat öncesinde sigara ve kafeinden uzak durulmalıdır. Başlı başına cerrahi operasyon olan memelerin büyütülmesi ameliyatları meme küçültme ameliyatı gibi konforlu bir şekilde uygulanır. Ameliyattan en az8 saat öncesinden kaliteli uyku alınmalıdır. Bu kapsamda ameliyat başarısı yükseltilebilir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüslerin gözle görülür oranda küçültülmesinden sonrasında da dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntılar söz konusudur. Ameliyattan ilk 30 günlük zaman dilimi boyunca hastaların göğüs ve yüzüstü yatış pozisyonundan uzak durması önemlidir. Göğüs sağlığının mutlaka bu süreç zarfında korunması tavsiye edilir. Ameliyattan sonrasında hasta yaşam kalitesini yükseltmelidir, sigara ve kafeinden uzak durmalı, günlük düzenli olarak egzersizler yapmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.