İstanbul Havalimanı’nda Kurban Bayramı trafiği: Üstün dereceli planlanıyor

24.06.2023
İstanbul Havalimanı’nda Kurban Bayramı trafiği: Üstün dereceli planlanıyor


Kurban Bayramına sayılı günler kala bayram tatilini geçirmek isteyen vatandaşlar İstanbul Havalimanı’na akın etti. İstanbul Havalimanı’ndan bugün için bin 552 sefer düzenlenirken 246 bin 994 yolcu gezi etmesi planlandı.

İHA

Kurban Bayramına sayılı günler kala bayram tatilini il haricinde geçirmek isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren İstanbul Havalimanı’na akın etti.

9 günlük bayram tatilini il haricinde değerlendirecek olan vatandaşlar havalimanında yer yer yoğunluğun yaşanmasına sebep oldu.

Yaşanmış olan yoğunluk sebebiyle yolcuların mağdur olmaması için tedbir alan İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA ekipleri havalimanı girişinde ve terminalde yolcuları yönlendirdi.

Bilet kontrolleri yapılmış oldu

Güvenlik kontrolünün arkasından terminale gelen yolcular, bilet ve valiz işlemleri için iç ve dış hat kontuarlarında sıraya girdi.

Bilhassa iç hatlar kontuarlarında uzun kuyrukların oluştuğu görüldü.

“Tatilimizi memleketimizde yapalım dedik”

Bayram tatili için Tekirdağ ‘dan Hakkari’ye giden ailesini İstanbul Havalimanı’na uğurlamaya gelen Fesih Altan şu ifadeleri kullandı:

Çerkezköy’de ikamet ediyoruz. Bilet mevzusuna da erişince bir ay öncesinden biletlerimizi kestik. Bu şekilde kalabalık olacağını biliyorduk o yüzden evvelinde tedbirimizi aldık. Okullar da bildiğiniz benzer biçimde dinlence oldu. Evlatların da tatilini orada geçirmesi için biletleri aldık. Tatilimizi memleketimizde yapalım dedik.

İstanbul Havalimanı’nda Kurban Bayramı trafiği: Rekor bekleniyor

İGA bayram öncesi yoğunluğun verilerini paylaştı

İGA tarafınca paylaşılan verilerde, 23 Haziran Cuma günü İGA İstanbul Havalimanı’ndan bin 552 sefer düzenleneceği açıklandı.

246 bin 994 yolcunun ise gezi etmesinin planlandığı kaydedilirken yolcu sayısında da bir üstün dereceli beklentisi olduğu dile getirildi.

Üstün dereceli planlanıyor

24 Haziran Cumartesi günü planlanan bin 510 uçuş bulunurken bu uçuşta İstanbul Havalimanı 251 bin 737 yolcuya ev sahipliği meydana getirecek.

25 Haziran Pazar günü ise bin 583 uçuşun gerçekleşmesi beklenirken , 254 bin 559 yolcunun da gezi edeceği bildirildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.