Mehmet Büyükekşi: Galler’den önder dönmek istiyoruz

20.11.2023
Mehmet Büyükekşi: Galler’den önder dönmek istiyoruz

[ad_1]

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galler’e önder geldiklerini ve önder dönmek istediklerini beyan etti.


AA & Ensonhaber

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri’ndeki son maçında 21 Kasım Salı günü deplasmanda Galler ile karşılaşacak A Ulusal Ekip, bu ülkeye ulaştı.

Galler’in başkenti Cardiff’e gelişi esnasında havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Her şey oldukca güzel. Bilhassa Almanya maçından sonrasında oldukca heyecanlı, gururlu ve mutluyuz. Hedefimiz bundan sonrasında Galler maçı. Galler’e önder geldik, önder dönmek istiyoruz. Grubumuzun son maçı. Almanya’da 2 Aralık’ta Hamburg’da kura çekimi var. Orada güzel bir kura çekip ilkin hedefimiz gruplardan çıkmak ondan sonra da daha ileriye gidebilmek” ifadelerini kullandı.

Mehmet Büyükekşi, Galler’in Ermenistan’la berabere kalmış olarak iddiasını kaybetmesinin hatırlatılması üstüne ise “Maç maçtır. En iyi 3.’lerin de gitme hakkı var. Biz hocamızla konuştuk, Almanya’da son aşama güzel bir oyun sergiledik, önder bitirebilmek için aynısını bekliyoruz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“Bizim için heden EURO 2024’te iyi neticeler almak”

A Ulusal Futbol Ekibi’nın oldukca genç ve kaliteli bir ekibe haiz bulunduğunun altını çizen Büyükekşi, şu şekilde konuştu:

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana söylüyoruz, bizim için hedef 2024 Avrupa Şampiyonası’na katılmak değil, iyi neticeler almak. Almanya maçı bunun ilk provası oldu. Biliyorsunuz ki Avrupa Şampiyonası’na gelen takımlar hep gruplarında birinci, ikinci olan başarıya ulaşmış takımlar. Orada da hep kuvvetli rakiplerle oynayacağız. Onlara karşı kazanmak son aşama mühim bu da onun ilk provası oldu.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.