Muhalif gazeteci Bahar Feyzan’dan CHP’nin seçim yönetimine sert eleştiri

15.05.2023
Muhalif gazeteci Bahar Feyzan’dan CHP’nin seçim yönetimine sert eleştiri

[ad_1]

14 Mayıs seçimlerinde CHP’nin yönetimin skandal derecede fena bulunduğunu özetleyen muhalif gazeteci Bahar Feyzan, “Ben CHP’yim, siz AK Parti’siniz; on seçime birlikte giriyorsak ve ben onunda da kaybediyorsam, biz birlikte miyiz? Bu soruları soruyor musunuz? Ben soruyorum şahsen. Bence insanlarda bu suali sormalı” ifadelerini kullandı.

ensonhaber.com

14 Mayıs’ta sandık başına giden Türkiye bir kez daha tercihini Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandı.

Üstün dereceli bir katılımın yaşandığı seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 49,50 ile sandıktan birinci çıkarken öteki Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı ise yüzde 44,85’te kaldı.

Sonuçlar muhalif kesimde büyük hayal kırıklığına niçin olurken atandaşlar ikinci turda Erdoğan ve Kılıçdaroğlu içinde seçim meydana getirecek.

Bahar Feyzan: CHP’nin seçim yönetimi skandal

Sonuçların kesinleşmeye başlamasıyla beraber toplumsal medya hesabından canlı yayına geçen muhalif gazeteci Bahar Feyzan, CHP’nin başarısızlığını gözler önüne serdi.

Feyzan, şunları söylemiş oldu:

Biz CHP binasında hayretlerle izliyoruz. Ya da içerde Halk TV var, onu izliyoruz. Mahkumsun bir kere… Fakat niye CHP verisel başka bir şey sunmuyor ki? Biz KRT izleyeceksek aslına bakarsan evde izlerdik. Mısır patlatarak falan izlerdim kısaca. Ben niye oraya gidiyorum, daha sıhhatli bir veri alabilmek için. CHP’nin verilerini bulana kadar benim canım çıktı ya! CHP doğru dürüst veri paylaşmadı ki basınla, bizimle. Biz verileri zor bela bulduk. Bu şekilde seçim yönetilmez dostlar. Skandal kısaca. Seçim yönetimi bir kişinin eline bırakılmış. O bir kişinin eline bırakılmış yönetim ve başka bir şey dostlar bu. Ben orda, ‘Pardon da CHP seçimi mi kazanmak istemiyor?’ diye sormuş oldum. Ben CHP’yim, siz AK Parti’siniz; on seçime birlikte giriyorsak ve ben onunda da kaybediyorsam, biz birlikte miyiz? Bu soruları soruyor musunuz? Ben soruyorum şahsen. Bence insanlarda bu suali sormalı.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.