Netflix’in Hades ve Braid’i de İçeren Oyun Listesi Mobile Geliyor

14.11.2023
Netflix’in Hades ve Braid’i de İçeren Oyun Listesi Mobile Geliyor

Netflix’in Hades ve Braid’i de İçeren Oyun Listesi Mobile Geliyor

 

Netflix, iOS, Android, TV ve masaüstü platformlarından erişilebilen 80’den fazla oyunu abonelik hizmetine entegre ederek oyun dünyasında devrim yaratıyor. Yayın devinin kısa süre önce düzenlediği Geeked Week etkinliğinde, aralarında ikonik bağımsız klasiklerin de bulunduğu heyecan verici bir oyun listesi tanıtıldı ve Netflix’in eğlence tekliflerini çeşitlendirme konusundaki kararlılığı pekiştirildi.

 

Bağımsız Mücevherler Mücadeleye Giriyor

 

Yeni duyurulan oyunlar arasında 2020’nin eleştirmenlerce beğenilen rogue-lite dungeon crawler’ı ‘Hades’ de yer alıyor. Yakında iOS Netflix abonelerine sunulacak olan ‘Hades’, oyuncuları tekrar oynanabilir bir yeraltı dünyası macerasına sürüklüyor. Oyuncular Yeraltı Dünyası’nın prensi Zagreus’u canlandırarak zengin bir anlatı ve karakter topluluğu ile sürekli değişen seviyelerde geziniyor.

 

Klasik bir zaman manipülasyonu platform oyunu olan ‘Braid’ de Netflix’in iOS ve Android’deki oyun kütüphanesine katılıyor. ‘Braid’in Yıldönümü Sürümü, geliştirilmiş ses, görsel olarak yenilenmiş animasyonlar ve yeni bulmacaların yanı sıra bu sevilen oyuna yeni bir bakış açısı sunan anlayışlı geliştirici yorumları vaat ediyor.

 

2021’in öne çıkan bir diğer bağımsız oyunu olan ‘Death’s Door’ yakında Netflix aboneleri için mobile özel olacak. Bu Zelda-vari macerada oyuncular ruh toplayan bir karga rolünde, öbür dünyanın Hasat Komisyonu Genel Merkezi’nin bürokratik inceliklerinde geziniyor.

 

Netflix’in Orijinalleri Oyunlara Geçiyor

 

Netflix ayrıca orijinal dizi ve filmlerini oyunlara uyarlayarak tanıdık anlatıları interaktif dünyalara taşıyor. Dizinin ilk iki sezonu arasında geçen ‘Shadow and Bone: Enter the Fold’ halihazırda mevcutken, ‘Chicken Run: Eggstraction’ ve ‘The Dragon Prince: Xadia’ gibi oyunların 2024’te yayınlanması planlanıyor. Ayrıca, yan dizi ‘Berlin’ ile aynı döneme denk gelecek şekilde ‘Money Heist’e dayalı bir oyun üzerinde çalışılıyor.

 

Netflix Gaming’in Genişleyen Dünyası

 

Netflix, Kasım 2021’den bu yana oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde büyütüyor. Platform, yukarıda bahsedilen bağımsız oyunların yanı sıra, ‘Netflix Stories: Love Is Blind’ ve ‘Ghost Detective’ gibi oyunları piyasaya sürerek izleme sonrası deneyimi geliştirdi. Oyuncular artık kendilerini Hades’in derinliklerinden kaçmaktan ‘Braid’de zaman büken bulmacaları çözmeye kadar farklı dünyalara kaptırabilecekler.

 

Aboneler için Yeni Bir Dönem

 

Netflix’in son oyun girişimi, kapsamlı bir eğlence deneyimi sunma konusunda önemli bir adımı temsil ediyor. Netflix, yüksek kaliteli oyunları yayın hizmetleriyle harmanlayarak sadece portföyünü çeşitlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda dijital eğlencenin sınırlarını da yeniden tanımlıyor. Bu hamle, abonelerin içerikle etkileşim kurma biçimini yeniden şekillendirebilir ve pasif izleme ile interaktif oyun oynama arasındaki çizgiyi bulanıklaştırabilir. Özellikle bağımsız oyunların entegrasyonu, Netflix’in geniş bir kitleye ve ilgi alanına hitap eden kalite ve çeşitliliğe odaklandığını vurguluyor. Netflix oyun tekliflerini genişletmeye devam ettikçe, yayın platformları için yeni bir emsal oluşturarak onları çok yönlü eğlence merkezlerine dönüştürüyor.

 

Kaynak: https://newslinker.co/netflixs-game-list-including-hades-and-braid-is-coming-to-mobile/

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.