Sivassporlu futbolculardan Fenerbahçe maçının hakemine isyan

05.12.2023
Sivassporlu futbolculardan Fenerbahçe maçının hakemine isyan


Sivassporlu futbolcular Caner Osmanpaşa ve Charilaos Charisis, Fenerbahçe mağlubiyetinin peşinden yargıcı yönetimine tepki gösterdi.

Sivassporlu futbolculardan Fenerbahçe maçının hakemine isyan

ensonhaber.com

Sivasspor, Süper Lig’in 14. haftasında konuk olduğu Fenerbahçe’ye 4-1’lik skorla yitirdi.

Sivassporlu futbolcular Caner Osmanpaşa ve Charilaos Charisis, mücadelenin peşinden yargıcı yönetimine tepkide bulunmuş oldu.

“Bu lig bir tek 2 ekip için mi ayarlandı?”

Caner Osmanpaşa, “Ligde 2 tane ekip mı var bir tek, onu anlamıyorum? Bu lig bir tek 2 ekip için mi ayarlandı? O vakit iki ekip kendi içinde oynasın. Bu bir tek bizlere olan bir şey değil. O vakit biz oynamayalım. Burada sitem ediyoruz fakat yaramız var doğrusu. İlk yarı net penaltıyı iyi mi vermezsiniz? Neye nazaran çalmıyorsun. Her hafta bir pozisyon. 3. golde adam ayağa basıyor, ‘Bilerek basmıyor’ diyor. Penaltıyı vermiyorsun, 1-1 olacak. Ben anlamıyorum ki. Bizim ekmek paramız yok mu? Bizim bir mücadelemiz yok mu? O vakit sahaya çıkmayalım. 3-0 hükmen yenik yazsınlar. Bu kadar rahat, rahat kararlar verilemez. 4. golü yiyoruz, İrfan’a soruyorum, ‘Eline vurdu mu?’ diyorum, ‘Evet vurdu fakat yerde vurdu’ diyor. Bu farkına varır mi? Yerdeyken elle gol atabilir mi? Nerede vurduğunun önemi var mı? İlk gol hariç tüm gollerde sorun var. Bu kadar rahat verilemez. Biz oynamayalım mı? Bizlere penaltı verilmesin mi? İki ekip çekişecek diye…” ifadelerini kullandı.

35 yaşındaki futbolcu sözlerine şöyleki devam etti:

Bu şekilde mi artacak ligin kalitesi? Bu şekilde olmaz. Bu kadar rahat verilemez. Özür arzuluyorum, sinirleniyorum. Ekip dostlarım da aynı. Aramızda 100-150 milyon euroluk fark var. Fenerbahçe’nin bir suçu var demiyorum, Fenerbahçe ile alakası yok dediklerimin. Biz iyi mi kazanacağız. VAR bir kere çağırmadı ya, bir tane pozisyona. Bu lig iki ekip için değil. Tüm Anadolu takımlarına yapılıyor. Hakemlerle mi olacak bu iş? Vallahi yazık. Maçla ilgili yorum aklıma gelmiyor. İyi, fena oynamışsın fark etmez. Bizi bu kadar rahat düşüremezsiniz. İlk gol hariç hepsinde sorun var. Kim gelse aynı şeyi söyleyecek. Tüm takımlara aynı şey yapılıyor. Özür arzuluyorum. Kusura bakmayın. Taktikle ilgili bir şey söyleyecek durumda değilim.

“Hakemler belirgin ve büyük hatalar yaptılar”

Sivassporlu bir öteki oyuncu Charilaos Charisis ise maçın peşinden, “En iyi oyunumuzu ortaya koymadık. Maç genelinde birkaç pozisyon yarattık fakat gol bulamadık. Onlar da bizimle aynı sayıda gol pozisyonuna girdi fakat attılar. Her şeyden ilkin takımımla gurur duyuyorum. Savaşıyoruz, çalışıyoruz. Genel olarak iyi maçlar çıkarıyoruz. Hakemle ilgili sıkıntılarım var. Oldukça net bir penaltımız var, verilmedi. Rakip defans oyuncusuna oldukça hafifçe dokundum, sarı kart gördüm. Dzeko, bana aynısını daha sert yapmış oldu fakat faul verilmedi, kart çıkmadı. Fenerbahçe’nin attığı üçüncü golde Camara’ya faul yapılmış oldu fakat vermediler. Hakemler niçin bu şekilde yapmış oldu anlamıyorum. Fenerbahçe büyük bir kulüp. Köklü bir topluluk. Fenerbahçe’nin kazanmak için bu şekilde şeylere ihtiyacı yok. Aslına bakarsan ben Fenerbahçe hakkında bir ithamda bulunmuyorum. Hakemler belirgin ve büyük hatalar yaptılar. Hakemler bu hataları iyi mi yapıyor? Anlayamıyorum” dedi.

“Türk futbolu adına kara bir gece”

Sivasspor Basın Sözcüsü Gökhan Karagöl de “Bu maçla ilgili iyi mi bir değerlendirme yaparız bilemiyorum. Türk futbolu adına kara bir gece bu gece. Maalesef açık seçik bir penaltımız verilmedi, 1-0’dı. 2-1’lik skoru yakaladıktan sonrasında oyununun üstünlüğünü aldık. Ceza sahası içinde defans oyuncumuza meydana getirilen bir faul sonrası 3. golü yedik. Biz şunu merak ediyoruz, VAR’daki hakemler var mı yok mu? VAR’ın adını yok diye değiştirelim. Bu pozisyonları iyi mi değerlendiriyorlar, anlamadık. Sondaki pozisyonda hakemin ofsaytı görmeyip penaltı çalması bile oldukça manidar. Biz ne söyleyeceğimizi bilmiyoruz. Ekonomik anlamda takımların içinde yar olduğu yerde elimizden geleni yapıyoruz fakat bu tip maçların neticeleri evvelinde mi organize ediliyor? Başka bir şey mi oluyor? Biz buna karar veremedik, anlamadık. Konuşuyoruz, ediyoruz, nasıl yapsak diye. Çıkıp oynuyoruz. Futbolun paydaşları üstlerine düşeni yapmıyorlar. VAR’daki hakemler oradalar mı, geldiler mi, varlar mı oldukça merak ediyoruz. Takımımızın gösterdiği performanstan memnunuz. 1-0 geriye düştük fakat hoca penaltıyı verse daha değişik olacaktı. 2-0’dan 2-1’e getirdik, top hep bizdeydi. Ondan sonrasında yargıcı devreye girdi. Oyunu yine çevirdi. Bizim oynamamıza gerek kalmadı. Tüm ikili mücadelelerde kesinlikle takdir haklarını bizim aleyhimize kullandı. Maçı tek bir standartta yönetmedi. Ne yapabiliriz, hiçbir şey yapamayız. Biz geliriz, oynar oynar gideriz. Meydana getirecek, söyleyecek bir şey yok. Sivasspor adına üzülüyoruz. Türk futbolu adına üzülüyoruz. Bundan sonraki haftalarda eleştirsek de seviye bu şekilde devam edecek. VAR demiyorum, ‘yok’ artık her hafta konuşulacak. VAR’ı konuşamıyoruz, yoku konuşacağız artık” sözlerini sarf etti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.