Akşener’den şaşırtan sözler: “Bir genel başkana yakışmayacak bir cümle kuracağım şimdi”

22.10.2023
Akşener’den şaşırtan sözler: “Bir genel başkana yakışmayacak bir cümle kuracağım şimdi”


Türkiye’de siyasetin gündemi önümüzdeki mahalli seçimlere kilitlenirken 2023 seçimleri döneminde yaşananlar da münakaşa mevzusu olmaya devam ediyor. Akşener, altılı masanın cumhurbaşkanı talibi olması için Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini sunmuş sadece Kılıçdaroğlu üstünde uzlaşılmıştı. 5 genel başkanla beraber cumhurbaşkanı yardımcısı talibi olmaları çokça konuşulan İmamoğlu ve Yavaş’ın aday olmamalarına daha önceki açıklamalarında sitem eden Akşener, son konuşmasında “Keşke aday ben olsaydım fakat onlar oldu” ifadelerini kullandı.

718828Image1

“VATANDAŞIN TERCİHİ ONLAR OLDU”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mahalli seçim çalışmalarını başlatmak ve çeşitli temaslarda bulunmak suretiyle Düzce’ye geldi. Burada partililerle bir araya gelen Akşener, Cumhurbaşkanlığı Seçim sürecini de değerlendirirken şu şekilde konuştu:

“2023 yılına geldik. Hem Sayın Mansur Yavaş hem de Sayın Ekrem İmamoğlu son aşama popüler oldular. Vatandaşlar tarafınca kabul gördüler. Vatandaşın cumhurbaşkanı talibi tercihi bu iki arkadaşımız oldu. Bir genel başkana yakışmayacak bir cümle kuracağım.

qweqw

“KEŞKE BEN OLSAYDIM AMA…”

Keşke aday ben olsaydım fakat onlar oldu. Ben iddialı bir partinin genel başkanıyım cumhurbaşkanı talibi olmayı istemez miyim? Dünyanın en şerefli işlerinden biri. Seçmen nezdinde iki arkadaşımızın kabulü fazlaca daha yüksek oldu. Şu demek oluyor ki o 6 kişinin oturmuş olduğu masada herkesten önde oldu. Netice itibariyle vatandaşlardan aldığım detayları bildirdim. Bildiğiniz şeyler oldu. Arkadaşlarımız da netice itibariyle, ’Biz Sayın Kılıçdaroğlu’nun arkasındayız. Destek olmaya razıyız’ dediler ve seçime Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ile gittik” dedi.

aksener-netanyahunun-yaptigi-her-turlu-mezalimi-teroru-lanetliyorum_8100_dhaphoto3

DÜZCE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET KELEŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Düzce’de Belediye Başkan Talibi olarak eski AK Parti Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i açıklayarak, kürsüye çağrı etti. Toplu fotoğraf çekiminin peşinden Düzce’nin Gölyaka ilçesinde de eski AK Parti Gölyaka Belediye Başkanı olan Bekir Akbulut’u ve Akçakoca İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Behçet Alkan Lokum’un adaylığı açıklandı.

aksener-netanyahunun-yaptigi-her-turlu-mezalimi-teroru-lanetliyorum_8100_dhaphoto6

(DHA)

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Koca'dan Gazze'ye yardım açıklaması!Bakan Koca’dan Gazze’ye yardım açıklaması!
Önce Allah'a sonra Atatürk'e küfredip...Ilkin Tanrı’a sonrasında Mustafa Kemal Atatürk’e küfredip…
Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek vefat etti!Necip Fazıl Kısakürek’in oğlu Mehmed Kısakürek vefat etti!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.