Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden lise öğrencisinin cezası belli oldu! Tahliye edildi…

13.10.2023
Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden lise öğrencisinin cezası belli oldu! Tahliye edildi…

[ad_1]

Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafına yönelik uygunsuz hareketler icra eden lise talebesi 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.


ensonhaber.com


Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bir lisede çekilen görüntüler toplumsal medyada büyük tepkiye sebep oldu…

Görüntülerde, A.E.S. isminde lise öğrencisinin elindeki yüce önder Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafıyla uygunsuz hareketlerde bulunmuş olduğu görüldü.

Görüntüler üstüne harekete geçen polis ekiplerinin yakaladığı 17 yaşındaki lise talebesi A.E.S. tutuklandı.

“Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk bulunduğunu bilmiyordum”

Lise talebesi A.E.S. ifadesinde oyun oynadıklarını belirtirken, fotoğrafın Mustafa Kemal Atatürk’e ilişik bulunduğunu bilmediğini ve pişman bulunduğunu söyleyerek şu ifadelere yer vermişti:

Bahse mevzu videoda görüleceği suretiyle biz tamamen oyun oynuyorduk. Oyun içeriğini anlatacak olursak kağıtlar ve fotoğraflar görünmeyecek şekilde dizilir. Her birimiz sırayla bir fotoğrafı seçeriz. Çeşitli hareketler yaparız.

Ben hareketi yaptığım sırada fotoğrafın Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk bulunduğunu bilmiyordum. Pişmanım.

Bu şekilde başkaca fotoğraflarda video alınan birçok arkadaşımın görüntüleri vardır. Bu da bana denk geldi. Yine pişmanım. Yaptığımın ne kadar ayıp bulunduğunun farkındayım.

Tahliye edildi

Tutuklanan ve 3 yıla kadar hapis cezası istenen 17 yaşındaki imam hatip lisesi talebesi A.E.S., 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.