Barselona’da art arda bomba ihbarları: Merkez metro boşaltıldı

28.06.2023
Barselona’da art arda bomba ihbarları: Merkez metro boşaltıldı

[ad_1]

İspanya’da, Barselona kentinin merkezindeki Katalonya Meydanı’nın metro istasyonu, son iki gündür art arda gelen ve düzmece olduğu ortaya çıkan bomba alarmları sonrası boşaltıldı.

Barselona'da art arda bomba ihbarları: Merkez metro boşaltıldı

AA & Ensonhaber

Katalonya mahalli polis kaynaklarından basına meydana getirilen açıklamalarda, Katalonya Meydanı metro istasyonunda görevli bir güvenlik çalışanının bugün mahalli saat ile 18.00’de (TSİ 19.00) şüpheli bir paket ve tarafındaki bir çöp kutusunda kablolar görmesinin ve saat sesi duymasının arkasından bomba alarmı verildiği bildirildi.

Çöp kutusundan hırsız alarm sistemi çıktı

İstasyona gönderilen bomba imha ekiplerinin emekleri sonrasında, çöp kutusunda hiçbir risk taşımadığı belirtilen hırsız alarm sistemi bulunmuş olduğu ve verilen alarmın düzmece çıkmış olduğu kaydedildi.

Barselona’nın merkez metrosu art arda bomba alarmları

Boşaltılan metro tekrardan açıldı

Güvenlik sebebiyle boşaltılan metro istasyonunun ve seferlerin durdurulduğu bağlantılı üç metro tren hattının, ortalama 1,5 saat sonrasında yeniden açılıp normale döndüğü duyuruldu.

Barselona’da dün öğleden sonrasında yaşanmış olan öteki bir vakada, kentin en oldukca kullanılan hatlarından Katalonya Meydanı metro istasyonuna gelen bir trende bomba olduğuna dair isimsiz suç duyurusu alınması üstüne istasyon ve çevresi boşaltılmış, düzmece alarm olduğu anlaşılınca ortalama 20 dakika sonrasında seferlere tekrardan başlanmıştı.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.