BBP Lideri Mustafa Destici: PKK’ya ne verdiniz?

14.04.2023
BBP Lideri Mustafa Destici: PKK’ya ne verdiniz?

[ad_1]

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Millet İttifakı’nı eleştirerek, “PKK’ya ne verdiniz, PKK’ya ne taahhüt ettiniz, PKK’nın siyasal uzantısı HDP’ye ne taahhüt ettiniz?” dedi.

BBP Lideri Mustafa Destici: PKK'ya ne verdiniz?

DHA

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara Altındağ Kültür Sarayı’nda milletvekili adayları ve seçim beyannamesi tanıtım töreninde konuştu.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerdeki sonucun gelecek yüzyılı şekillendireceğini vurgulayan Destici, seçimde tam bağımsız bir Türkiye için savaşım edenlerle, emperyalizmin bölgedeki planlarının bir parçası olmaya gönüllü olanların karşı karşıya geleceğini belirtti.

Türkiye’nin kısa zamanda fazlaca mühim bir mesafe katettiğini söyleyen Destici, “Ülke olarak, askeri, siyasal, toplumsal, ekonomik alanlardaki bu hamle ve gelişmelerin kesintiye uğramadan devam edebilmesinin fazlaca mühim bulunduğunu düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

“Türkiye kısa zamanda mühim yol kat etti”

Mustafa Destici, Türkiye’nin kısa zamanda fazlaca mühim bir mesafe kat ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Geride bıraktığımız 5 yıl süresince, dünyanın ve bölgemizin maruz kalmış olduğu, ülkemizi de ciddi seviyede etkileyen güneyimizdeki harp ve göçler, pandemi, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremler; bizi, her zamankinden daha akılcı, sağduyulu ve kesin adımlar atmaya zorunlu kılıyor. Bu şartlarda dahi, siyasete ‘pazarlıklar’, ‘paylaşımlar’ ve ‘çıkarlar’ çerçevesinden bakan bir siyasal anlayışın ülke yönetimine talip olmasını, ayrı bir sorun olarak değerlendiriyoruz.

BBP Lideri Mustafa Destici: PKK'ya ne verdiniz?

“PKK’ya ne söz verdiniz?”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Talibi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Destici şu şekilde konuştu:

Sayın Kılıçdaroğlu’na soruyorum; 23 Nisan oldu sen cumhurbaşkanı oldun, partinden çekilme edecek misin, parti genel başkanlığını bırakacak mısın? Öteki 5 genel başkana da soruyorum; peki siz de cumhurbaşkanı yardımcısı olduğunuzda partilerinizin genel başkanlığı görevlerinden çekilme edecek misiniz? Etmeyeceklerini açıkladılar. Hadi burada ilkesizlik yaptılar, sözlerini yuttular. Peki aslolan sorun şu; PKK’ya ne verdiniz, PKK’ya ne taahhüt ettiniz, PKK’nın siyasal uzantısı HDP’ye ne taahhüt ettiniz. TİP’e, DHKP-C’ye; bildiğiniz gibi onlarda DHKP-C’nin sözcülüğünü icra eden milletvekilleri var. Devlet düşmanı ne kadar var ise orada. HDP; şimdi de Yeşil Sol diye bir organizasyon kurmuşlar. Aslen yanlış yapmışlar; Kızıl Sol demeleri lazımdı. Her şeyi istismar ettikleri şeklinde barışı, istikrarı, demokrasiyi istismar ettikleri şeklinde ‘yeşil’i de istismar ettiler. Sırrı Sakık ne dedi Kılıçdaroğlu’na; kapalı kapılar ardında verdiğin sözleri açıkla. Şimdi Sayın Meral Akşener bununla ilgili yorum yapmış oldu mı? Niye Akşener; şu sebeple ‘HDP eşittir PKK’ diyor bizim şeklinde. Fakat icraata ulaşınca sıfır.

BBP Lideri Mustafa Destici: PKK'ya ne verdiniz?

“Vız gelir tırıs gider”

“Balkanlar’da yaşayan kardeşlerimizin yanındayız” diyen Destici, şu şekilde devam etti:

Hangi kökene haiz olursa olsun, nereden gelirse gelsin, eğer birileri PKK’nın siyasal partisi ile iş birliği yapıyor, PKK’ya terör örgütü demiyorsa o vakit benim onunla işim olmaz. Ben onun tam karşısındayım. Devletin varlığına harp açmış, binlerce asker ve polisimizi şehit etmiş, 40 binden fazla vatandaşımızın canına kıymış terör örgütü ile beraber olup, onun siyasal uzantısı ile kol kola yol yürüyenlerin elbet ki tam karşısındayım, karşısında olmaya da devam edeceğim. Onların konuştuklarını benim ve arkadaşlarımın nezdinde hiçbir anlamı yok. Vız gelir tırıs gider.

BBP Lideri Mustafa Destici: PKK'ya ne verdiniz?
BBP Lideri Mustafa Destici: PKK'ya ne verdiniz?

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.