Bolu’dan Ankara’daki CHP Genel Merkezi’ne yürüyen Tanju Özcan’dan Ekrem İmamoğlu’na davet: Açık açık ‘Ben varım’ demeli

07.07.2023
Bolu’dan Ankara’daki CHP Genel Merkezi’ne yürüyen Tanju Özcan’dan Ekrem İmamoğlu’na davet: Açık açık ‘Ben varım’ demeli

[ad_1]

Daha ilkin 1 yıllığına ihraç edilmiş olduğu CHP’ye geri dönen sadece bu kere da ‘kati ihraç’ istemiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu karara tepki göstermişti. Seçimlerin arkasından CHP’de değişiklik çağrısı meydana getiren ve Kılıçdaroğlu’nun çekilme etmesini isteyen Özcan, 3 Temmuz’da Ankara’daki CHP Genel Merkezi’ne başlatmış olduğu yürüyüşe devam ediyor. Ankara il sınırına ulaşan Özcan, CNN Türk canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“DESTEKLEMEM İÇİN…”

Ankara yürüyüşü öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile telefonda görüştüğünü belirten Özcan, “Sayın İmamoğlu tavrınızı net olarak koymanız lazım. Bu sebeple her geçen süre Kılıçdaroğlu’na yarıyor’ diyeceğim. Halk CHP’nin kurtarıcısı olarak Ekrem İmamoğlu’nu görüyor. Değişiklik Manifestosu’nu okudum ve hepsine katılıyorum. Karşılaştığım kişiler İmamoğlu’nun bu değişiklik talebini somutlaştırması icap ettiğini söylüyor. İmamoğlu da değişimden yana bulunduğunu söylüyor. Fakat açık açık ‘Ben varım’ demeli. Sayın İmamoğlu’nun olması icap ettiğini düşünüyorum fakat desteklemem için kendisinin aday olması lazım. İmamoğlu’nun cesaretsiz bulunduğunu düşünmüyorum fakat danışmanlarının ‘Birazcık daha beklemiş olalım’ söylediğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“DEFALARCA GÖRÜŞMEYE ÇALIŞTIM”

Özcan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:
Sayın Kılıçdaroğlu ile hususi bir derdim yok. Sadece seçim kaybettik. Kendi parti meclisine bile danışmadı. Kendini aday olarak gösterdi. Kaybetmesi oldukça zorluk derecesi yüksek bir seçimi yitirdi, zor olanı başardı. Hala bunun başarısızlık bulunduğunun bilincinde değil.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 223134

Ben Sayın Kılıçdaroğlu ile onlarca kere görüşmeye çalıştım, yüzüne karşı söyleyecektim sadece bir kere bile yanıt alamadım. Ben şu ikilemde kaldım ya yüz bin imza toplayıp aday olacaktım, partinin oyunu bölen ileride hain diye adlandırılan biri olmamak için zorunlu kaldım.

Sen 13 senede 11 tane seçim kaybetmişsin ve hala ‘Partiyi başarıya taşıyacağım’ diyorsun. Kılıçdaroğlu önderliğinde mahalli seçimlere gidersek İstanbul, Ankara, Adana, Hatay, Mersin yitik. Birçok belediyeyi kaybederiz. Ve 4 yıl 2 ay süresince o seçimlerin gelmesini bekleriz. Büyük bir felaketin eşiğindeyiz fakat bir kan değişimi olursa mevcut belediyeleri kazanır ve üstüne belediyeler kazanırız.

CHP GENEL MERKEZİ’NE ALINMAZSA NE YAPACAK?

Genel merkezin önünde mikrofonla düşüncelerimi açıklayacağım. O konuşmadan sonrasında da çayı demlesinler, beni çaya çağrı etsinler. Bu zamana kadar söylemediğim şeyleri söyleyeceğim. Bunlar hoş şeyler olmayacak. Bana bu tarz şeyleri söyletmesinler. Ben yürüyüşümün tam ortasındayım. Sayın Kılıçdaroğlu artık aday olmamalı. Aday olma hakkımı verirlerse, çıkarım karşısına aday da olurum. Benim şu tedbirimi kaldırsın, sayın İmamoğlu aday eğer olmazsa ben karşısına aday olarak çıkacağım. Kaybedersem de alır şapkamı giderim.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
CHP lideri Kılıçdaroğlu 190 bin lira tazminat ödeyecekCHP lideri Kılıçdaroğlu 190 bin lira tazminat ödeyecek
Heyecanlandıran keşif: Muş'ta bulundu... 20 milyon yıl öncesine ait!Heyecanlandıran bulgu: Muş’ta bulunmuş oldu… 20 milyon yıl öncesine ilişkin!
Ve İmamoğlu düğmeye bastı! İnternet sitesinden yayınlandıVe İmamoğlu düğmeye bastı! İnternet sitesinden gösterildi[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.