Mansur Yavaş ile Turgut Altınok arasında fark bıçak sırtı! Son seçim anketi geldi: İpler onların elinde

29.01.2024
Mansur Yavaş ile Turgut Altınok arasında fark bıçak sırtı! Son seçim anketi geldi: İpler onların elinde

[ad_1]

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasında kıyasıya geçen rekabetin bir benzeri de başkent Ankara’da yaşanıyor. Cumhur İttifakı’nın ortak aday olarak Turgut Altınok’u göstermesinin ardından İYİ Parti’de Mansur Yavaş’ın karşısına Cengiz Topel Yıldırım’ı çıkardı. Tablo böyleyken ORC Araştırma’nın paylaştığı anket sonuçları dikkat çekti.

thumbs_b_c_fa127e0094a767177dd1beeeda86eb4c

MAKAS KAPANIYOR

ORC Araştırma 24-26 Ocak aralığında 3 bin 800 katılımcıyla ABB seçimine yönelik anket gerçekleştirdi. Anket sonucunda ortaya çıkan tabloda mevcut başkan Mansur Yavaş 1. sırada yer aldı.

Katılımcıların yüzde 43,7’si CHP’nin yeniden aday gösterdiği Mansur Yavaş’ı tercih etti. Yavaş’ı az farkla Cumhur İttifakı’nın ortak adayı, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok izledi.

thumbs_b_c_8a5dbbf35f5769987174fb72f30953a4

Anket sonucuna göre Altınok’u tercih edenlerin oranı yüzde 40,9. Buna göre Yavaş ile Altınok arasında yüzde 2,8’lik fark oluştu.

SEÇİMİN İPLERİ ONLARIN ELİNDE

Seçimin sonuçları açısından kritik önem taşıyan kararsız seçmenlerin oranı oldukça yüksek çıktı. Katılımcıların yüzde 7’si henüz kararını belirlemediğini belirtti.

thumbs_b_c_1406b8dcb0b0524bb6dee79f1fe68049

İYİ Parti’nin adayı Cengiz Topel Yıldırım ise yüzde 5,2’lik katılımcının tercihi oldu. Diğer adayları tercih etmeyi düşünenler ise yüzde 3,2 oranında.

Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

Keşfet

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sosyal medyada trend topic oldu! Uyarı geldi: Bu tuzağa dikkat!Sosyal medyada trend topic oldu! Uyarı geldi: Bu tuzağa dikkat!
Orta Doğu'da yeni kriz! Trump "Korkunç bir gün" diyerek duyurdu: 'Ben başkan olsaydım...'Orta Doğu’da yeni kriz! Trump “Korkunç bir gün” diyerek duyurdu: ‘Ben başkan olsaydım…’
İstanbul'daki kilise saldırısı ile ilgili 2 saldırgan yakalandı! Bakan Yerlikaya duyurdu: 'Saldırganlar yabancı uyruklu, DEAŞ mensubu olduklarını değerlendiriyoruz'İstanbul’daki kilise saldırısı ile ilgili 2 saldırgan yakalandı! Bakan Yerlikaya duyurdu: ‘Saldırganlar yabancı uyruklu, DEAŞ mensubu olduklarını değerlendiriyoruz’[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.