Filistin’e destek veren Celtic’e UEFA’dan ceza

23.11.2023
Filistin’e destek veren Celtic’e UEFA’dan ceza


UEFA, İskoçya ekibi Celtic ile İspanya’nın Atletico Madrid ekibi içinde oynanan Şampiyonlar Ligi E Grubu 3. hafta maçında tribünler vasıtasıyla Filistin’i destekleyen Celtic’e, 17 bin 500 euro para cezası verdi.

Filistin'e destek veren Celtic'e UEFA'dan ceza

AA & Ensonhaber

UEFA’dan meydana getirilen açıklamaya nazaran iki ekip içinde 2-2 eşitlikle nihayetlenen 25 Ekim’de oynanan karşı karşıya gelme esnasında, ev sahibi Celtic taraftarının Filistin lehine yapmış olduğu tezahüratlar ve açmış olduğu pankartların “saldırgan içerikli tahrik edici ileti” olarak değerlendirilmesi sebebiyle söz mevzusu ceza verildi.

İskoçya temsilcisi, tribünler arası açık kalması ihtiyaç duyulan boş alanları doldurması ve havai fişek yakılması gerekçeleriyle toplam 11 bin 500 euro daha para cezasına çarptırıldı. Atletico Madrid’e ise havai fişek yakılmasından dolayı 3 bin euro para cezası verildi.

Celtic, Filistin’i desteklemekten geri durmuyor

Celtic taraftarı, Atletico Madrid’i konuk ettikleri maç esnasında “Yürü, yürü; yüreğindeki umutla; ve asla yalnız yürümeyeceksin!” çarpıcı sözleri atmış ve stadı Filistin bayraklarıyla donatmıştı.

Filistin’e uzun senelerdir destek veren Celtic, daha ilkin de benzer gerekçelerle UEFA tarafınca para cezalarına çarptırılmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.