Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 3’üncü ‘Bay Kemal’in Tahtası’ videosu: Gıdada fazlaca fazlaca büyük devrim geliyor

23.04.2023
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 3’üncü ‘Bay Kemal’in Tahtası’ videosu: Gıdada fazlaca fazlaca büyük devrim geliyor

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Talibi Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Bay Kemal’in Tahtası’ adlı kampanya videosunun üçüncüsünde ziraat, hayvancılık ve besin mevzularına dikkat çekerek projelerini deklare etti. Kılıçdaroğlu, “Çiftçilerimizi zarar ettirmeden hem besin fiyatlarını düşüreceğiz, hem de besin güvenliğimizi hızla sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“ÇİFTÇİLERE ÜCRETSİZ VERECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu, “Milletimiz olanlara asla üzülmesin, kızmasın, ben işimin başındayım. Sükûnetimizi koruyup, bu ülkeyi kalkındırmaya odaklanalım lütfen. Bugün Ziraat ve Hayvancılık devrimimizi anlatıyorum. Gıdada fazlaca fazlaca büyük devrim geliyor!” başlığıyla paylaşmış olduğu videoda şu açıklamaları yapmış oldu:

tatha1

“Sevgili halkım, bugün size ziraat ve hayvancılık hususi iktisat bölgelerini anlatacağım. Ilkin ihtiyacı ortaya koyalım. Milletimizin en büyük zenginliklerinden biri verimli topraklarımız. Bu fena yönetim bizi, buğdayda, nohutta bile dışarıya bağımlı hale getirdi. Egemenliğimizi kısıtlayan bu seviye, artık değişiyor. Türkiye, ziraat ve hayvancılıkta kendi kendine kafi gelecek, fazlaca kısa bir süre içinde ihracat devi olacak. Besin bağımsızlığını sağlamadan, büyümek ve gelişmek mümkün değil. Bakın burada açıkça söylüyorum, Türkiye ziraat ve hayvancılıkta dünyanın en süratli yükselen ülkesi olacak. Tarımda planlı üretime geçeceğiz. Ziraat arazilerimizi koruyarak, tümünün ekilmesini sağlayacağız. Kamuya ilişkin ziraat işletmelerine, kısaca Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan TİGEM varlıklarına haiz çıkacağız. Bu alanları tohum ve hayvancılık üretiminde ve ıslahında kullanıp, üretilen tohumları ve damızlık hayvanları çiftçilere parasız vereceğiz. Her bir köyümüzde bir baytar, bir ziraat mühendisi ve bir ziraat teknisyeninden oluşan takımlar kurulacak. “

KK33334

“10 BÜYÜKBAŞ 10 KÜÇÜKBAŞ GEBE HAYVAN HİBE EDİLECEK”

“Çiftçilere hastalık tedavisi, aşı ve toprak analizi, nebat sağlığı şeklinde her mevzuda parasız destek sağlanacak. Sisteme katılmak isteyen ailelere 10 büyükbaş, 10 küçükbaş hamile hayvan bağışlama edilecek. 5 yılda 3 milyon 750 bin büyükbaş, 7 buçuk milyon da küçükbaş üreterek çiftçiye parasız dağıtacağız. Hayvan varlığımızı her yıl yüzde 20 artırarak hayvancılıkta büyük bir atılım gerçekleştireceğiz. Afyon, Konya ve Erzurum’da ziraat ve hayvancılık hususi iktisat bölgeleri kuracağız. Ek olarak Ordu ve Hatay’da hayvancılık ve ziraat uzmanlık limanı kuracağız. Türkiye bölgesinin besin ve hayvancılıkta en büyük ihracatçısı olacak. Çiftçiyle birlikte çalışacağız. Yemi, gübreyi, enerjiyi yerinde üretecek ekosistemler kurulacak. Gıdanın ucuzlamasını sağlayacağız.”

KK3333

“VATANDAŞIN MUTFAĞINA YANSIYACAK”

“Gerektiğinde tarımsal maaliyetleri sübvanse edeceğiz. Süt üreticisi de, et üreticisi de zarar etmeyecek. Çiftçilerimizi zarar ettirmeden hem besin fiyatlarını düşüreceğiz, hem de besin güvenliğimizi hızla sağlayacağız. Görmüş olacaksınız, gübre ve yem mevzusunda hızla ithalat bağımlılığının önüne geçip, üretici girdilerini azaltacağız. Bizim sistemimizde ziraatçi malını, mahsülünü verdiği an parasını alacak. Üretirken devleti yanında görecek. Bu da derhal vatandaşın mutfağına yansıyacak. Sevgili halkım, niçin besin mevzusu bu kadar mühim? Hatırlarsınız, çocuklarınızın beslenme hakkını korumak için çaba sarfetmek için Hacer Foggo ile Et ve Süt Kurumu’na gitmiştik. Şundan dolayı aç çocuklarla endüstriyel devrimi gerçekleştiremezsiniz. Çocuklarımız et yiyecek, sağlıkla büyüyecek. Etimiz, sütümüz ucuz ve bolca olacak. Merak etmeyin, geliyoruz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kılıçdaroğlu'na tepki: Bir mutfak pozisyonu içerisinde bunu anlatmanın ne anlamı var?Kılıçdaroğlu’na tepki: Bir mutfak pozisyonu içinde bunu anlatmanın ne anlamı var?
Bakan Kurum canlı yayında açıkladı: 200 binin üzerinde olursa...Bakan Kurum canlı yayında deklare etti: 200 binin üstünde olursa…
Naci Görür'den kentsel dönüşüm projesine ilk yorum! Hem 'olumlu' dedi hem de 'sakıncalı'Naci Görür’den kentsel dönüşüm projesine ilk yorum! Hem ‘pozitif yönde’ dedi hem de ‘sakıncalı’[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.