Babacan’ın “Hiç kimseye borcumuz yok” sözleri gündem olmuştu! Demokrat Partili Enginyurt isim vermeden bu şekilde eleştirdi: Bazıları diyor ki…

01.07.2023
Babacan’ın “Hiç kimseye borcumuz yok” sözleri gündem olmuştu! Demokrat Partili Enginyurt isim vermeden bu şekilde eleştirdi: Bazıları diyor ki…


2023 seçim sonuçlarıyla beraber karşıcılık cephesinden dikkat çeken çıkışlar geliyor. Bunlardan biri de Babacan’ın “Hiç kimseye borcumuz” yok açıklaması oldu. DP’li Enginyurt, “Bazıları ‘Borcumuz yok hiç kimseye’ diyor. 39 vekilin CHP’ye borcu vardır. Borcuna sadık kalmalı. Hiçbir şey yapamıyorsa teşekkür etmeli” derken CHP ile ilgili gündem yaratacak değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

BABACAN: 15 MİLLETVEKİLİMİZ SEÇİMİ HELALİNDEN KAZANDI

Babacan geçtiğimiz günlerde toplumsal medya hesabından paylaşmış olduğu videoda seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmelerde bulunurken şunları söylemişti:
“Bizim hiç kimseye en küçük bir borcumuz yok. Asla kimseyi aldatmadık, hep doğruları söyledik. Kazandığımız her şeyi de anamızın ak sütü benzer biçimde helalinden kazandık. Bugün seçimi helalinden kazanmış, başı dik, alnı açık 15 milletvekilimiz var. Evet seçimi kazanamadık bunun için ihtiyaç duyulan öz eleştiriyi de muhasebeyi de yapmaktan kaçınmayacağız. Biz asla kimsenin hakkını yemedik.”

babacan

ENGİNYURT: ABESLE İŞTİGALDİR! CHP İTTİFAK YAPMASA DA YÜZDE 25 ALIRDI

Toplumsal medyada paylaşılan bir videosunda seçim neticelerini ve gündemdeki yorumlara ilişkin konuşan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt’tan çarpıcı açıklamalar geldi:
“CHP 2018’de yüzde 22 almış, o günden bu güne 4,5 milyon genç seçmen gelmiş. Buna karşın ‘CHP’nin almış olduğu yüzde 25 oyda benim oyum yüzde 7-8’ demek abesle iştigaldir. ‘CHP’nin oyu yok’ anlamına gelir. Bu seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığında sağ oylar Kılıçdaroğlu’na gitmiştir. Fakat CHP aslına bakarsanız ittifak yapsa da yapmasa da yüzde 25’i alırdı. Dolayısıyla asla kimse CHP’ye satmaca kesmeye kalkmasın. CHP kendi oyunu almıştır. CHP kendi oyunu almıştır. Hepimiz aklını başına alıp teşekkür etmeli, şükran duymalı.”

“CHP SEÇMENİ VEFALI DAVRANMIŞTIR, 39 VEKİL CHP’YE BORÇLU”

Enginyurt, “DEVA’nın, Gelecek’in oyunu nereye gitti?” sorusu üstüne şöyleki devam etti:
“Seçime girmedikleri için nedir, ne değildir… Oylarını inşallah 9 ay sonrasında mahalli seçimlerde göreceğiz. Ne kadar katkıları bulunduğunu göreceğiz. Farazi bir tartışmayla CHP seçmenini küstürmenin anlamı yok. CHP seçmeni vefalı, dürüst hareket etmiştir. Bağrına taş basmış, 39 tane milletvekilinin başka partiye gideceğini bile bile partisine sahiplenmiştir. Bazıları ‘Borcumuz yok hiç kimseye’ diyor. 39 vekilin CHP’ye borcu vardır. Borcuna sadık kalmalı. Hiçbir şey yapamıyorsa teşekkür etmeli.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Flaş yeni ittifak iddiası! Flaş yeni ittifak iddiası!
Fransa'da olaylar büyüyor! Sokaklar savaş alanına döndü, yasak ilan edildiFransa’da vakalar büyüyor! Sokaklar harp alanına döndü, yasak diye deklare edildi
Çok konuşulacak İmamoğlu sözleri!Oldukça konuşulacak İmamoğlu sözleri!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.