Son dakika | Yeni yatırımların sinyalini verdi! Erdoğan “Adım adım hayata geçireceğiz” diyerek duyurdu

27.08.2023
Son dakika | Yeni yatırımların sinyalini verdi! Erdoğan “Adım adım hayata geçireceğiz” diyerek duyurdu


Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bitlis Kamu ve Hususi Yatırımları Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Erdoğan buradaki konuşmasında Bitlis’te ve bölgede terör tehdidinin ortadan kalkmasıyla yeni yatırımların yapılacağı yönünde ileti verdi. Erdoğan’ın dikkat çeken mesajlarından biri de mahalli seçimlere yönelikti.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE YENİLERİ EKLENECEK”

Erdoğan’ın törendeki konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Devlet olarak bugüne dek üreten, istihdam oluşturan her insana hiçbir fark yapmadan daima destek olduk. Türk ekonomisine katkı verenlere ikimiz de tüm imkanlarımızla haiz çıktık. Türkiye’yi yatırım, istihdam, üretim, ihracat kanalıyla büyütme hedefimizi adım adım hayata geçireceğiz. Önümüzdeki dönemde bu fabrikalara ve yatırımları yenileri eklenecek.

“İŞARETLERİNİ PEK ÇOK ALANDA GÖRÜYORUZ”

Bitlis’in de içinde yer almış olduğu bölgemiz terör tehdidinden kurtuldukça yeni yatırımlar gelecektir. Bunun işaretlerini gezim başta olmak suretiyle pek oldukça alanda görüyoruz.

Başlıksız-3

“ÜLKEYİ YÖNETECEK KAPASİTELERİ OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI”

Önümüzde 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel idareler seçimi var. Bitlis’in mahalli seçimlerde tıpkı 2019’daki benzer biçimde geleceğine ve iradesine haiz çıkacağına yürekten inanıyorum. Son 3 ayda tanık olduklarımız muhalefetin içler acısı durumunu bir kez daha göstermiştir. Bunların ne ülkeyi yönetecek kapasitelerinin ne de bu şekilde niyetleri olmadığı ortaya çıkmıştır.

“SORUN VARSA ÇÖZECEK OLAN BİZİZ”

Bunların kendi koltuklarını korumak haricinde hiçbir gündemleri yok. Problem var ise çözecek olan Cumhur İttifakı olarak biziz. Dertlerinize derman üretecek olan gene biziz. ‘Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek olan biziz. Son 21 yılda her alanda bunu başardık, bizlerden ilkin yapılanların katbekat fazlasını ülkemize kazandırdık.”

“GEÇMİŞTEN DERS ALARAK DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE İLERİYE YÜRÜYECEĞİZ”

Erdoğan, Ahlat’ta yapmış olduğu açıklamada ise şunları açıkladı:

“Bizi idrak etmek isteyenler asla uzağa gitmesinler, buraya gelsin. Ahlat, 8 bin 250 ecdat mezarıyla beraber bu topraklardaki varlığımızın belgesidir. Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet nesli olarak beraber geleceğe yürüyoruz. Bugün Ahlat’tayız, yarın Malazgirt’te olacağız, 30 Ağustos’u Ankara’da kutlayacağız. Geçmişten ders alarak daha kuvvetli bir halde ileriye yürüyeceğiz.

Mahalli seçimlere hazırlanıyor muyuz? Mahalli seçimlerde İstanbul ve Ankara olmak suretiyle bu şehirleri geri alıyor muyuz?”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bükreş'te şiddetli patlamalar! LPG istasyonu havaya uçtu, görüntüler korkunçBükreş’te şiddetli patlamalar! LPG istasyonu havaya uçtu, görüntüler korkulu
Türkiye'den GKRY'ye kınama! KKTC'den destekTürkiye’den GKRY’ye kınama! KKTC’den destek
Güpegündüz çatıştılar! İş yerinin önünde kalbinden vurulduGüpegündüz çatıştılar! İş yerinin önünde kalbinden vurulduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.