Kılıçdaroğlu’ndan yeni paylaşım! ‘İlk çözmemiz ihtiyaç duyulan sorun’

12.05.2023
Kılıçdaroğlu’ndan yeni paylaşım! ‘İlk çözmemiz ihtiyaç duyulan sorun’


CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından “Gerçekler” notuyla yeni bir video paylaştı.

Yayınladığı videoda, “Gelecek ay ilk çözmeniz ihtiyaç duyulan sorun sofranıza kuracağınız yemekler, çocuklarınızın ihtiyacını karşılamaktır.” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, şunları söylemiş oldu:

“Peki siz bu radikallerden oluşan koalisyonun bu meseleleri umursadığını asla gördünüz mü? Mutfağınızda kıyametler kopuyor, marketler, pazarlar yangın yeri fakirin payına ise cehennem düştü.

Saraylılar aylardır size söz salatası yapıyor. İki yakanızı bir araya getirmeye her çalıştığınızda Erdoğan gelip gömleğinizin yakasından bir düğme daha koparıyor. Bunu niçin yaptığını sorduğunuzda da cevap vermek yerine size hamaset satıyor. Ordunun gemisini sergiliyor. Sorumsuzluk bu. Bakın bir tek soğan yada et değil her şey pahalı. Artık tutum edecek yer kalmadı. Biz göreve gelir gelmez ilk iş ilkin tarladaki sonrasında sofradaki yangını söndüreceğiz.

Bakın en oldukca alışveriş yaptığınız indirim marketlerinden insanımızın en oldukca almış olduğu ürünleri aldım. Size bir yıl önceki fiyatını ve bu sabahki fiyatını söyleyeceğim; 1 kilo pirinç aldım: Geçen yıl 18 lira bugün 39 lira. Bir kilo pirinç 4 kişilik bir aileye kaç gün gider biliyor musunuz? Doğal olarak siz biliyorsunuz ki da saraydakiler bilmezler.

1 kilo kuru fasulye: Geçen yıl 17 lira bugün 36 lira vermişiz. 1 kilo toz şeker: Geçen yıl 20 liraya aldığımız şeker bugün tam 47 lira. 1 litre süt: Geçen yıl 14 lira bugün 27 lira. 750 gram yoğurt: Geçen yıl 12 lira bugün 28 lira verdik. 1 kilo çay: Geçen yıl 41 liraya alıyorduk biz bugün buna 76 lira 50 kuruş verdik. 1 kilo domates: Geçen yıl 12 lira bugün 27 lira ödedik. 400 gram kuşbaşı: Geçen yıl 55 lira bugün 92 lira. Bir kalıp beyaz peynir aldık. Geçen yıl 28 lira bugün 75 lira. 1 kavanoz salça: Geçen yıl 21 lira bugün 36 lira.

Sevgili halkım biz iktidara gelmeliyiz ki süt bu senenin sonuna kadar 50 lira olmasın. Biz gelmeliyiz ki bu yıl sonuna kadar peynir 125 lira olmasın. Bir kilo çay 110 lira olmasın.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Videoyla duyurmuştu! Aliyev'den tepki: 'Hevesleri kursaklarında kalacak'Videoyla duyurmuştu! Aliyev’den tepki: ‘Hevesleri kursaklarında duracak’
Erdoğan, İnce yorumu sonrası Kılıçdaroğlu'na yüklendi!Erdoğan, İnce yorumu sonrası Kılıçdaroğlu’na yüklendi!
Muharrem İnce adaylıktan çekildi!Muharrem İnce adaylıktan çekildi!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.