Mustafa Sarıgül’den canlı yayında Ekrem İmamoğlu açıklaması: CHP’de vazife icra eden kimsenin ajandasının olma hakkı yok

05.08.2023
Mustafa Sarıgül’den canlı yayında Ekrem İmamoğlu açıklaması: CHP’de vazife icra eden kimsenin ajandasının olma hakkı yok


CHP’de değişiklik hareketi başlatan Ekrem İmamoğlu politika gündemindeki yerini korurken, Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’den Habertürk canlı yayınında dikkat çeken açıklamalar geldi.

ECEVİT ÖRNEĞİNİ VERDİ!

İmamoğlu’nun “Ajandam var” sözlerinin anımsatılması üstüne Mustafa Sarıgül, “Benim ajandam CHP’nin ilkeleri. CHP’de vazife icra eden kimsenin ajandasının olma hakkı yok. Kimse CHP’den büyük değildir. Benim bir kariyer hesabım yok. Benim orada kastettiğim (‘Gel aslan parçası’ ifadesinin sorulması üstüne) Ekrem Bey’in kişisel değil. Kılıçdaroğlu’nu haksız yere eleştirenler var. Değişiklik istemenin şartları vardır. 1973 senesinde koca Ecevit İsmet Paşa’ya karşı savaşım yapmış oldu. İstanbul İl Kongresi oldu. Önünü ilikledi ve aday bulunduğunu söylemiş oldu.” dedi.

“ÖZGÜR BEY’İ SEVERİM AMA…”

Sarıgül’ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyleki:
“Benim atalarımın, dedelerimin bana öğrettiği şu: Bir Erzincanlı her zorluğa dayanır fakat haksızlığa vefasızlığa dayanamaz. Şu an Sayın Kılıçdaroğlu’na haksızlık yapılıyor. Değişiklik istenebilir, şu anda delege seçimleri bitti. Kurultayımız yapılacak bunun bir zarafeti olur. Değişiklik isteyen dostlar CHP’nin yapısını bilmezler. CHP otel lobilerinde, kağıt üstünde kurulmadı. Genel başkanlık yapmış adlar daima konuşabilir fakat bunun basına yansımasını doğru bulmam. Yüzde 48 oy, 2 oy daha alınsa değişiklik isteyen arkadaşların hepsi bir noktaya gelmişti ve Kılıçdaroğlu için “Ne iyi yapmış oldu” diyeceklerdi. Özgür Hususi şu anda grup başkanımız, meydana çıkmak istiyorsa net bir halde söylemesi lazım. Bir yere adaysanız bulunduğunuz makamı kullanamazsınız. Özgür Bey’i severim benim burada söylediğim kişilerle ilgili değil.”

Ekran görüntüsü 2023-08-05 004554

“CHP’Yİ YIPRATMAYA KİMSENİN HAKKI YOK”

Ben şu anda CHP’nin ırgatıyım, çobanıyım. Çoban demek en güvenilir şahıs demek. Şu anda CHP’de etken politika yapanlar içinde en eski emek verme icra eden benim. Ben bu yarışa daha ilkin çıktım sayın Baykal’a karşı kaybettim. Benim bu şekilde bir hedefim söz mevzusu değil. CHP’nin elit bir halde atlatarak mahalli seçimlere hazırlanmasını sağlamak. Benim siyasal hedef yok. Toplantıların kamuoyuna yansımaması lazım. İnsanlar hazırlanabilir fakat bunu basın huzurunda yapmaz. CHP’de her insanın aday olma hakkı var fakat kişisel ihtirasları için CHP’yi yıpratmaya kimsenin hakkı yok.”

“İMAMOĞLU BAŞARILI MI?”

“İmamoğlu’nu bugüne dek çalıştırmadılar. Her dakika müfettişler, her dakika yargılama. Beylikdüzü’nde son aşama başarıya ulaşmış bir belediye başkanıydı. Başarısız olsa İstanbul Büyükşehir’e gelmezdi.”

“KILIÇDAROĞLU’NDAN HİÇBİR TALEBİM OLMADI”

“Sayın Kılıçdaroğlu’na her zamankinden daha çok gereksinim var. Sayın Kılıçdaroğlu’nu yarın Erzincan’da karşılayacağım. Tarkan’ı da Erzincan’a getireceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bana hiçbir vaadi yok. Ben kendisini desteklediğim süre da hiçbir talebim olmadı.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sosyal medya fenomeni New York'u karıştırdı!Toplumsal medya fenomeni New York’u karıştırdı!
Veliefendi Hipodromu önünde yangın! Araçlar küle döndüVeliefendi Hipodromu önünde yangın! Araçlar küle döndü
Trafikte dehşet anları! Önünü kestiler, döner bıçağı ile...Trafikte dehşet anları! Önünü kestiler, döner bıçağı ile…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.