Kılıçdaroğlu’ndan videolu paylaşım! “Aslolan gündemimiz bu” diyerek deklare etti: O kalırsa 100 lira olacak

10.04.2023
Kılıçdaroğlu’ndan videolu paylaşım! “Aslolan gündemimiz bu” diyerek deklare etti: O kalırsa 100 lira olacak

[ad_1]

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından paylaşmış olduğu videolara bir yenisini daha ekledi. Evinin mutfağından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, iktidara eleştiride bulunarak, “O kalırsa, bu elimdeki kuru soğan olacak 100 lira.” ifadelerini kullandı.

“YİĞİDİ MUHTAÇ ETTİLER KURU SOĞANA”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Soğan” notuyla paylaşmış olduğu videoda şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili halkım, geçen seçimde ustalık devri diye sattıkları şey, ülkemizi her alanda çöküşe sürükledi. Artık inandırıcı olmadıklarının da farkındalar. Bundan dolayı da korkulu bir karacılık, yalan, dolan propagandasına başladılar. Gerçekleri örtbas etmek için PKK iftiraları, seccade üstünden din istismarı, marteniçkayı urgana benzetmeler şeklinde türlü türlü garip, {yapay} gündemlerle sizleri kandırmaya çalışıyorlar. Aslına bakarsak aklınızla alay ediyorlar. Kendi vatandaşlarına saygı duymuyorlar. Şundan dolayı diyecekleri başka hiçbir şey kalmadı, hiçbir şeyleri yok.

vs

‘YİĞİDİ MUHTAÇ ETTİLER KURU SOĞANA’

Bakınız, aslolan gündemimiz bu. Vatandaşın aslolan gündemi bu. Biliyorlar ki ben geldiğimde demokrasi gelecek, para akacak, yatırımlar akacak, dövizler düşecek, alım gücünüz artacak, bolluk bolluk gelecek. Bu kadar kolay. Bunların hepsi kesinlikle olacak. O kalırsa, bu elimdeki kuru soğan olacak 100 lira. Şu an bile kilosu 30 lira. Soğan bu ya, utanmıyorlar. Yiğidi muhtaç ettiler kuru soğana. Ayrıca ne söyleyeyim, her türlü terörün Tanrı bin belasını versin. Dinimizin arkasına saklanıp da her türlü alavereye dalavereye bulaşanların da Tanrı bin belasını versin. Ben yoluma dürüst ve samimi, ister dindar, istar inançsız, ister Türk, ister Kürt, ister Sünni, ister Alevi olsun insan şeklinde insanlarla devam edeceğim. Benim tek kriterim budur.”

İşte Kılıçdaroğlu’nun o videosu:

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
11 yaşındaki Cemre'den acı haber geldi11 yaşındaki Cemre’den acı haber geldi
Listede yer almamıştı! Bakan Koca'dan yeni açıklamaListede yer almamıştı! Bakan Koca’dan yeni izahat
AK Parti'nin milletvekili aday listesi belli oldu! AK Parti’nin milletvekili aday sıralaması belli oldu![ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.