Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Türk ekonomisi’ mesajı! “Yeni bir döneme giriyoruz”

17.09.2023
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Türk ekonomisi’ mesajı! “Yeni bir döneme giriyoruz”

[ad_1]

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kurultay Merkezi’nde 10. Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı’nda konuştu. Türk dünyasının yeni bir uyanış içinde olduğu görüşünü belirten Erdoğan ek olarak “Türk ekonomisinde küresel ekonominin niçin olduğu zorlukları adım adım geride bıraktığımız bir döneme giriyoruz. En azılı Türkiye düşmanları bile artık ülkemizi görmezden gelemiyor. Ekonomimiz üstünde kara bulutlar toplama çabalarında başarıya ulaşmış olamıyor” sözleriyle dikkat çekti.

“TÜRK DÜNYASI YENİ BİR ŞAHLANIŞ İÇİNDEDİR”

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyleki:

  • Bugün burada hem Anadolu’dan çıkıp dünyanın dört bir yanına dağılan Türk diasporasının hem Türk dünyasındaki kardeşlerimizin ve onların diasporasının hem de İslam dünyasından kardeşlerimizin temsilcileriyle bir aradayız. Yalnız Türk diasporası dediğimiz Türkiye kökenli insanlarımızın sayısının 8 milyonu bulduğunu düşünürsek üstünde yükseldiğimiz yerin önemini daha iyi anlayabiliriz.

  • Türk dünyası görkemli birikimi, kuvvetli devlet geleneği, vizyoner sivil cemiyet kuruluşlarıyla adeta yeni bir uyanış, şahlanış içindedir. Ana vatan ile diaspora arasındaki bağları güçlendirmek eskisine bakılırsa daha kolay. Bilhassa Batı vatanlarında ne Türkiye’nin ne de öteki dostlarımızın diasporadaki güçlerini bırakın birleştirmeyi, teker teker bile yeterince etkin kullanamadığı bir gerçektir. Sayısal, ekonomik ve toplumsal olarak bizlerden daha zayıf diasporaların siyasal olarak oldukça daha kuvvetli bulunduğunu yaşadığımız her hadisede görüyoruz. Bunun için hep beraber oldukça daha yakın iş birliği içinde olmamız gerekiyor.

“DÜNYA ÇAPINDA HAYIRLI NETİCELER ELDE EDECEĞİMİZDEN ŞÜPHE DUYMUYORUM”

  • Küresel düzeydeki her gelişmeyi kendi ortak hedeflerimizin dinamosu haline getirerek kısa sürede dünya genelinde hayırlı neticeler elde edeceğimizden kuşku duymuyorum. Biz meydanı boş bıraktığımızda terör örgütlerinden vesayet güçlerine, danışma teşkilatlarından misyonerlere her görünümden kirli yapının kuşatmasına maruz kalmamız kaçınılmaz.

Başlıksız-2

  • Açıkçası İslam dünyasında mesafe kat etmek daha zor ve yavaş oluyor. İnşallah bunu da sağlayacağız. Sadece birleşirsek, bir olursak, beraber hareket edersek, dünyanın girmiş olduğu yeni dönemde arzu ettiğimiz yere asla şüphem yok ki ulaşabiliriz. Aksi takdirde kendimizi payımıza sömürünün, zulmün, sefaletin, acının düşmüş olduğu bir düzenin içinde buluruz.

  • Bizim yaptığımız birlik çağrılarını bir tek siyasal retorik şeklinde görenler iyi mi bir yanılgı içine düştüklerini anladıklarında her şey için çol geç olacak. Bunlara bakıp da öğrenek almamak akıl sahibi kimsenin yapacağı iş değildir. Verdiğimiz mesajları en iyi Türk iş dünyasının anladığına inanıyorum.

“TÜRK EKONOMİSİNDE ZORLUKLARI ADIM ADIM GERİDE BIRAKTIĞIMIZ BİR DÖNEME GİRİYORUZ”

  • Türk ekonomisinde küresel ekonominin niçin olduğu zorlukları adım adım geride bıraktığımız bir döneme giriyoruz. En azılı Türkiye düşmanları bile artık ülkemizi görmezden gelemiyor, ekonomimiz üstünde kara bulutlar toplama çabalarında başarıya ulaşmış olamıyor. Elbet Türk’ün öncesiz ve sonsuz imtihanı diye tanım edebileceğimiz bu kadim savaşım asla bitmeyecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul'da vapurda akılalmaz olay! Önünde oturan gencin saçlarını çakmakla yaktıİstanbul’da vapurda akılalmaz vaka! Önünde oturan gencin saçlarını çakmakla yaktı
Kıraathane baskınında vurulan polisten 34 gün sonra acı haberKıraathane baskınında yaralanan polisten 34 gün sonrasında acı haber
İstanbul Kapalıçarşı'da yangın! Vali Gül: 'Yangın kontrol altına alındı'İstanbul Kapalıçarşı’da yangın! Vali Gül: ‘Yangın denetim altına alındı’[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.