AK Partili Hamza Dağ’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na sert tepki: Merdan Yanardağ terör örgütü elebaşını öven bir şüphelidir

28.06.2023
AK Partili Hamza Dağ’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na sert tepki: Merdan Yanardağ terör örgütü elebaşını öven bir şüphelidir


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Merdan Yanardağ’ın canlı yayında terörist elebaşı Abdullah Öcalan hakkında sarf etmiş olduğu laflara ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaşımına tepki gösterdi.

Hamza Dağ paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bebek katili PKK elebaşı Abdullah Öcalan terör suçlusudur, binlerce şehidimizin kanı elinde olan bir katildir, teröristtir. Merdan Yanardağ da terör örgütü elebaşını öven bir şüphelidir. Yanardağ’ın yapmış olduğu ne basın ne de ifade özgürlüğüdür.”

“MİLLETİMİZİN HASSASİYETLERİNİ GÖRMEZDEN GELEN SAYGISIZCA BİR AHVAL İÇİNDELER”

Kılıçdaroğlu’nun Merdan Yanardağ ile ilgili paylaşımına da tepki gösteren Dağ, şunları kaydetti:

“Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak suretiyle, Yanardağ’ı korumak için çaba sarfetmek için “Terör örgütü liderini övmeyi ifade özgürlüğü kisvesinde normalleştirme” yarışına giren siyasetçiler, milletimizin hassasiyetlerini görmezden gelen saygısızca bir ahval içindedir. ‘Seçim kazanamama öne sürülen nedeni’ arayanlar, yalnız bu olaydaki tutumlarının bile cemiyet nezdindeki karşılığını görseler, arayışlarına devam etmelerine gerek kalmazdı.”

NE OLMUŞTU?

Merdan Yanardağ, bir tv kanalında terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’a ilişkin açıklamaları nedeni öne sürülerek gözaltına alınmış ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan tutuklanmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Yerlikaya'dan Diyarbakır Annelerine ziyaret! 'Terörün başını ezeceğiz'Bakan Yerlikaya’dan Diyarbakır Annelerine ziyaret! ‘Terörün başını ezeceğiz’
'Tuvalet 50 lira' yazısı gündem olmuştu! O işletmeci konuştu‘Wc 50 lira’ yazısı gündem olmuştu! O işletmeci konuştu
Sevindirici haber! Marmara'da görülmeye başlandıSevindirici haber! Marmara’da görülmeye başlandıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.