MHP ve İYİ Parti içinde soğuk rüzgarlar! “Bahçeli’nin çağrısını sulandırdılar” diyerek sert çıkıştı: “İP’in vasıfsız elemanları…”

20.08.2023
MHP ve İYİ Parti içinde soğuk rüzgarlar! “Bahçeli’nin çağrısını sulandırdılar” diyerek sert çıkıştı: “İP’in vasıfsız elemanları…”


Siyasetin gündeminde son günlerin en oldukça konuşulan gelişmelerinden biri Milliyetçi Hareket Partisi’nden İYİ Parti’ye mahalli seçimlere yönelik ittifak çağrısı oldu. Davet sonrası karşılıklı peş peşe açıklamalar gelirken İYİ Parti Başkanlık Divanı Üyesi Tolga Akalın’ın ‘3. yol’ mesajı dikkat çekti. Akalın, MHP’nin çağrısına çağrıyla karşılık vererek “Türk milliyetçiliğinin, devletimizi tekrardan yönetmesi için komşuluk yetmez, yeni bir yol arkadaşlığına ihtiyacımız var” dedi.

MHP’DEN İYİ PARTİ’YE SERT ÇIKIŞ!

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman ise yapmış olduğu son açıklamayla İYİ Parti’ye sert eleştiriler yöneltti. “Millet İYİ Parti’ye dersini yerel seçimlerde verecektir” mesajını veren Büyükataman, “Sayın Devlet Bahçeli’nin Türk milletinin hayrına ve halisane niyetlerle yapmış olduğu “mahalli iktidarda komşu olalım ülke hayrına” çağrısı İP’in vasıfsız elemanları tarafınca ciddiyetten uzak cevaplarla sulandırılmaya çalışılmıştır” ifadelerini kullandı.

thumbs_b_c_736b41a402b5be32d77f6ddfcd1e975b

“İP’İN HADDİNİ BİLMEZ PROJE ARTIKLARINI PAZARA DÖKTÜ”

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, İYİ Parti’yi eleştirdi. Büyütaman yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Türk milletinin hayrına ve halisane niyetlerle yapmış olduğu “mahalli iktidarda komşu olalım ülke hayrına” çağrısı İP’in vasıfsız elemanları tarafınca ciddiyetten uzak cevaplarla sulandırılmaya çalışılmıştır. Sayın Genel Başkanımızın memleketin menfaati için yapmış olduğu bu davet; kişisel menfaatlerini Türk milletinin üstünde gören İP’in haddini bilmez proje artıklarını pazara dökmüştür.

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ MASKE OLARAK KULLANIYORLAR”

Türk milliyetçiliğini adeta bir maske olarak kullanıp ne kadar Türk ve Türkiye düşmanı var ise aynı çatı altında buluşmaktan hastalık duymayanların Türk milliyetçilerinin evi olan Milliyetçi Hareket Partisi ile komşu olmaktan hastalık duymaları İP’in içinde bulunmuş olduğu zilletin en açık göstergelerinden biri olmuştur.

Ülkemizin hayrına olacak her işin karşısında durmayı tane edinen bu kendini bilmezler, Türk milletinin azılı düşmanı HDP ile aynı yolu yürümekten bile bu kadar gocunmamışlar ve hatta “o koltuklarda bizim oylarımız yardımıyla oturuyorsunuz” diye kendilerini fırçalayan HDP’liler karşısında süt dökmüş kedi misali İP’e dizilmişlerdi.

“UNUTAMAYACAKLARI BİR DERS VERİLECEKTİR”

Çizdikleri zillet yolunda HDP ile bir araya gelmekten rahatsız olmayan, HDP’den yedikleri azarlara tek bir yanıt veremeyenlerin bugün İP’leri çözülmüşçesine yaptıkları hadsiz açıklamalarla partimizi hedef almaları aziz Türk milletinin takdirindedir.

Türk milleti HDP ile kol kola girme hevesinde olanlara 14 ve 28 Mayıs’ta iyi mi dersini verdiyse 31 Mart mahalli yönetimler seçiminde de iradesini PKK terör örgütünün siyasal uzantısına peşkeş çekmeye istekli olanlara unutamayacakları bir ders verecektir.”

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AFAD duyurdu! Niğde'de korkutan depremAFAD duyurdu! Niğde’de korkutan zelzele
Milas-Bodrum yolunda zincirleme kaza: 1 ölü, 8 yaralıMilas-Bodrum yolunda zincirleme kaza: 1 ölü, 8 yaralı
Tartışma cinayetle bitti! Kocasını tüfekle vurduMünakaşa cinayetle bitti! Kocasını tüfekle vurduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.