AK Partili Hamza Dağ’dan Kılıçdaroğlu’nun gönderilmiş olduğu SMS’lere tepki: Millet bunlarla dalga geçmeye başladı

27.05.2023
AK Partili Hamza Dağ’dan Kılıçdaroğlu’nun gönderilmiş olduğu SMS’lere tepki: Millet bunlarla dalga geçmeye başladı

[ad_1]

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TV100 canlı yayınında açıklamalar yapmış oldu.

“BİZİM İLK TUR VE İKİNCİ TUR ARASINDAKİ SÖYLEMDE BİR FARKIMIZ OLMADI”

  • Bizim ilk tur ve ikinci tur arasındaki söylemde bir farkımız olmadı. Kampanyamızı kurgulamış olduğumuz sistem aynı şekilde devam etti. ‘Türkiye Yüzyılı başlıyor’ söylemi ile başlattık ve doğruluk üstüne kurguladık. ‘Doğru adam, doğru süre’, ‘doğru adımlarla yola devam’ çarpıcı sözleri üstüne yoğunlaştık. Doğruluk üstüne kurguladığımız bir kampanya süreci ortaya koyduk.

“İKİNCİ TURUN ÖZELLİĞİ, İLK TURDA YALAN YANLIŞ ANKETLER YAYINLAYAN FİRMALAR BURADA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ”

Cumhur İttifakı ezici bir çoğunlukla TBMM’de çoğunluk elde etti. Rakibimiz partilerin bir bir çok milletvekili yitirdi. Bizim de milletvekilinde düşüş oldu fakat Cumhur İttifakı açısından çoğunluğu aldığımız bir süreç oldu. Karşımızda 7-8 partiye karşı yapmış olduğumuz mücadeele 5 puan farkıyla ilk turu bitirdik. 50+1 sebebiyle seçimler ikinci tura kalmış oldu. 2 hafta süresince ilk turdaki şeklinde çalıştık. Maç baştan başlıyor dedik. İkinci turun özelliği, ilk turda yalan yanlış anketler gösteren firmalar burada sessizliğe büründü. Bir ekip şeyleri karşıcılık görünür kılmamıştı. Bunlar açığa çıktı. Kendilerinin 5-6 puan önde bulunduğunu ortaya koydukları hususların bu şekilde olmadığı ortaya çıktı.

“İTTİFAK İÇİNDE BİR TAKIM GEÇİŞLERİN OLDUĞUNU GÖREBİLİYORUZ”

Cumhur İttifakı’nın almış olduğu oy oranı bundan önceki seçime gore 3 puan düşüşte görünüyor. İl il iyi mi bir durum ortaya çıktı yönünde bir analize doğal olarak tutmak lüzumlu. Anketlerden ziyade saha yoklamaları, detaylı araştırma dediğimiz emekler yapacağız. İttifak içinde bir ekip geçişlerin bulunduğunu görebiliyoruz. Bunların sebeplerini il il çıkartacağız. Esas uğraşımız 28 Mayıs’ta Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçtirmemiz.

“BU ÜLKE BUNU HAK ETMİYOR”

Sinan Bey, cumhurbaşkanımızla yapmış olduğu görüşmede, açıklamalarında ilkesel noktada bulunduğunu fazlaca net bir halde ortaya koydu. Türk Devletleri Teşkilatı, Karabağ, Doğu Akdeniz, Mavi Vatan mevzularında ortaya koymuş olduğumuz politikanın bu kararın verilmesinde esas nokta oluşturması itibariyle kıymetlidir. Bir yanda ilkeler üstünden yürütülen bir ittifak, ne yazık ki ‘ne vereyim abime’ dönüşen bir durum var. Bu ülke bunu hak etmiyor.

“MİLLET BUNLARLA DALGA GEÇMEYE BAŞLADI”

(Kılıçdaroğlu’nun vatandaşlara gönderilmiş olduğu SMS) Muhalefetin vaatlerinin rasyonel bir tarafının olmadığı belli. SMS ile atılan bir ekip vaatler. Millet bunlarla dalga geçmeye başladı. Siyasetin seviyesini bu kadar düşürmeye kimsenin hakkı yok. Pazar günü biz kazandığımızda kimse kaybetmeyecek. Türkiye siyaseti Kılıçdaroğlu’ndan kurtulmuş olacak.

“SİYASİ PARTİ, ADAY GERİDEYSE BÖYLE İŞLER YAPAR”

(Kılıçdaroğlu’nun kredi kartı vaadi) Kılıçdaroğlu 2. turda vaatlerinin bir çoğunu unuttu. Direkt milliyetçi bir söylem içine girdi. Buradan bir netice alacağını düşünmeye başladı. Vaatleriyle uğraşacak vaktimiz yok. Ben Kılıçdaroğlu’nun 2 senedir, yalan, şundan sözlerini takip etmekten yoruldum. Yaptığım paylaşımda Kılıçdaroğlu’nun vaadi üstüne bu şekilde bir ironi yapmak istedim. Cumhurbaşkanı adayının bu kadar insanoğlunun bilgilerine ulaşıp bunu kullanıyor olması aslolan sorun. Yurttaşlarımızın Kılıçdaroğlu hakkında kabahat duyurusunda bulunduğunu biliyoruz. Biz KVKK diye kanun çıkarttık. Özgürler mevzusunda şeyler söylüyorlar fakat insanların kişisel bilgilerine iyi mi ulaştılar? Aynısı İzmir’de yaşandı. Tunç Soyer kendi sesini kaydedip insanlara seslendi. Gördüğüm hepimiz buna tepkiliydi. Siyasal parti, aday gerideyse bu şekilde işler yapar.

Birçok yerde ‘terör bitecek’ diye pankart asmışlar fakat FETÖ, PKK terörü bitecek diyemiyorlar. Bunlar 14 Mayıs’ta bunun siyasal bedelini ödediler, 28 Mayıs’ta da ödeyecekler. Tarihte onların peşini bırakmayacak.

(Kılıçdaroğlu’nun videoları) Bunların sandıkta tesiri olmayacak. Politika tutarlılık gerektirir. Bu işlerin tamamı dostlar alışverişte görsün şeklinde…

Depremin yaralarının sarılmasına devam edilecek. Hastane ve konutların yapımı devam ediyor. Önümüzdeki dönemde enerjide dışa bağımlılığımızı bitireceğimiz bir dönem olacak.

“SADECE SÖZ SÖYLÜYORLAR”

Zafer Partisi 7 ay ilkin 8 milyon sığınmacı diyor, bugün 13 milyon diyor. Aklına ne geliyorsa söylediği bir durum var. Göç İdaresi Başkanlığı hepsinin sayılarını deklare etti. Öteki siyasal partiler yalnız söz söylüyor. Biz iyi mi bir siyaset izleyeceğimizi söylüyoruz. Güvenli bölgede yaptığımız briket evlerle sürecin yürütüleceğini söylüyoruz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücrete zam açıklaması: Hesaplamalar sürüyorCumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari tutara zam açıklaması: Hesaplamalar sürüyor
Gabar Dağı'ndan sevindiren haber! 'Yoğun bir petrol çıktı'Gabar Dağı’ndan sevindiren haber! ‘Yoğun bir petrol çıktı’
İddialar gündem olmuştu! Eski Bakan Mehmet Şimşek'ten açıklama geldiİddialar gündem olmuştu! Eski Bakan Mehmet Şimşek’ten izahat geldi[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.