Kepez Belediye Başkan Vekilliğine Refik Emre Altekin seçildi

26.04.2024
Kepez Belediye Başkan Vekilliğine Refik Emre Altekin seçildi

[ad_1]

Kepez Belediye Meclisi, Antalya Valiliği’nin çağrısı üstüne 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun ‘Belediye Başkanlığının boşalması halinde yapılacak işler’ başlıklı 45 maddesi kapsamında muhteşem bir toplantı gerçekleştirmiş oldu. Meclis 1. Başkan Vekili Selçuk Koçnebioğulları’nın başkanlık etmiş olduğu muhteşem meclis toplantısı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. CHP’nin il ve ilçe yönetimleri de meclise yoğun katılım sağlayarak Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e destek verdi.

AW190502_02

“KOCAGÖZ, YOKSULLUKLA EN İYİ MÜCADELE EDECEK BAŞKAN”

Meclis toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Meclis 1. Başkan Vekili Selçuk Koçnebioğulları, “Mesut Başkanımız, 2023 senesinde tüm görevlerinden çekilme ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday talibi olmuştur. 31 Mart 2024 Mahalli seçimlerinde ortalama her iki Kepezli’nin bir oyunu alarak Kepez Belediye Başkanlığını kazanmıştır. Kazanılan seçim sonucunda devir teslim töreninde; ‘Bu şehirde atasına, bayrağına, vatanın bölünmez bütünlüğüne, maneviyatına haiz çıkacak nesiller yetiştireceğiz’ diyerek, söz vererek görevine adım atmıştır. Hepimizi üzen bir kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu, 17 kişinin yaralandığı teleferik kazası yaşanmıştır. Yaşamını kaybeden vatandaşımıza Tanrı’tan rahmet yaralılara şifa diliyoruz. 14 Nisan’da bu vakayla ilgili yalnız Cumhuriyet Savcılığı tarafınca bilgisine başvurulmak için çağrıldı. Ve o tarihten bu yana 11 gündür tutukludur. İlk belediye meclis toplantımızı 8 Nisan’da yaparak komisyonları belirlemiştik. İkinci toplantımızı Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmek suretiyle; 100 milyonluk borçlanma, güvence mektubu ve Kepez Belediyesi üstündeki blokeleri kaldırmak için yapacaktık. Maalesef ikinci toplantıyı Valilik çağrısıyla belediye başkan vekili seçimi gündemiyle yapmak zorunda kaldık. 15 Nisan’da Türkiye’de 922 ilçe 81 il belediye başkanı görevine başladı. Bir şahıs hariç. Türkiye’nin en iyi belediye başkanı olma, yoksullukla en iyi savaşım edebilme, Kepez’e en iyi hizmet götürme fikrinde olan başkanımız şu an Döşemealtı L Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunmaktadır” dedi.

AW190502_03

“ADALETİN TECELLİ ETMESİNİ İSTİYORUZ”

Gündemle ilgili görüşlerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Gökhan Yılmaz da, “Başkanımız Mesut Kocagöz, hepimizi derinden üzen teleferik kazasında geçmişte yapmış olduğu ANET Genel Müdürlüğü bahane edilerek hukuksuz bir halde tutuklandı. O günden buyana avukatlarımızla yapmış olduğumuz itirazlar sonuçsuz bırakılıp Kepez ve Kepez halkımızın iradesi gasp edilmiştir. Başkanımız Mesut Kocagöz, 28 Kasım 2023’te belediye başkan adaylığı başvurusu yapmak suretiyle görevinden çekilme etmiştir. İstifasının peşinden teleferik 3 kere denetimden geçmiştir. Bu denetimlere karşın gerçekleşen kazada bir yurttaşımız yaşamını yitirmiştir. Vefat eden yurttaşımıza Tanrı’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyor ve üzüntülerini paylaşıyoruz. Normal olarak bu kazada görevli olan kişilerin yargılanmasını, adaletin tecelli etmesini istiyoruz. Lakin vazife süresinde gerçekleşmeyen kazada bir sorumluluğu olmayan başkanımızın bu elim kaza bahane edilerek tutuklanması hukuki olmadığı benzer biçimde hem de hiçbir siyasal anlayışa da yakışmamaktadır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Kepez halkına ve iradesine haiz çıkarak başkanımızın bir kez daha koltuğuna oturup Kepezlilere hizmet etmesini bekliyoruz. Bu uğurda da mücadelemizi sürdürüyoruz. Demokrasinin halk iradesinin yanında olan hepimiz bugün sesimize ses vermelidir” diye konuştu.

AW190502_04

“KOCAGÖZ’ÜN YERİ BAŞKANLIK MAKAMIDIR”

Öteki partilerin meclis üyelerini de hak arayışına katılmaya çağrı eden Yılmaz’ın, “Mesut Kocagöz’ün yeri Kepez Belediyesi’nin başkanlık makamıdır” sözleri alkışlarla karşılık buldu. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Gökhan Yılmaz, “İnanıyoruz ve biliyoruz kısa sürede hakkaniyet yerini bulacak, başkanımız Mesut Kocagöz aramızda olacak. Hakkına kavuşarak kazanan yalnızca Mesut Kocagöz ve yalnızca Cumhuriyet Halk Partisi olmayacak. Türk demokrasisi kazanacak, Kepez halkı kazanacak” diyerek, sözlerini tamamladı.

AK Parti Grup Sözcüsü Süleyman Acar da, Türk adaletine sonuna kadar güvendiklerini belirterek, seçilecek başkan vekiline başarılar diledi.

MHP Grup Sözcüsü Ali Bakı Sarıca da, “Mesut Başkanımızın aramıza dönmesini Milliyetçi Hareket Partisi olarak canıgönülden destekliyoruz. 31 Mart yöresel iradeler seçimi sonucu oluşan iradeye saygılıyız, seçilecek başkan vekilimize yapacağı hizmetlerde yanında olacağımızı beyan ediyorum ve başarılar temenni ediyorum” dedi.

Grup sözcülerinin açıklamalarının peşinden başkan vekili seçimine geçildi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Sözcüsü Gökhan Yılmaz, başkan vekili adaylarının Refik Emre Altekin bulunduğunu deklare etti. CHP’den 26, AK Parti 13 ve MHP’den 6 olmak suretiyle 45 üyeden oluşan mecliste, belediye başkanlığı seçimi gizli saklı oylamayla yapılmış oldu.

İlk oylamada üye tam sayısının üçte iki çoğunluğu sağlanamadı. Altekin, ikinci turda 31 oyla Kepez Belediye Başkan Vekilliğine seçildi.

AW190502_05

BAŞKAN VEKİLİ ALTEKİN TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye Başkan Vekili Refik Emre Altekin, seçimin peşinden yapmış olduğu konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 104. yılını meclisimiz adına kutluyorum. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ilişik bulunduğunu belirtmek isterim. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca dostlarını saygı ve minnetle anıyorum. 31 Mart Mahalli seçiminde Kepez halkının iradesi ile Sayın Mesut Kocagöz Başkana emanet edilen Kepez Belediye Başkanlığı makamı adına meydana getirilen başkan vekili seçiminde şahsıma gösterdiğiniz teveccüh için Kepezli hemşehrilerimiz, Başkanımız Mesut Kocagöz ve Cumhuriyet Halk Partisi adına teşekkürlerimizi sunuyorum. Kanun ve mevzuatlara uyarak, vicdani etik ve etik değerleri dikkat alarak başkanımız en kısa zamanda göreve dönünceye kadar bu süreci aklıselim ile geçireceğimize inanıyorum. Kepez aşkı ve sevdası ile yola çıkan ve bu yolda her fırsatta çileye talip bulunduğunu söyleyen Mesut Başkanımızın sizlere verdiği sözleri ve icraatları yerine getirmek için meclis üyelerimizle beraber maksimum çaba ve gayreti göstereceğimizden şüpheniz olmasın. Yapılacak hizmetlerde hiçbir şekilde görüş ve fikir ayrılığına fırsat vermeksizin saydam toplumsal belediyecilik anlayışıyla tüm Kepezli yurttaşlarımıza eşit hizmet sunacağız” dedi.

Altekin, “İçinde bulunduğunuz durumun ve hukuki sürecin en kısa süre içinde pozitif sonuçlanacağına Kepez Belediye Meclisi olarak inancımızın tam bulunduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Sizin başkanlığınızda yapacağımız ilk meclis toplantısını tüm meclis üyelerimizin heyecanla beklediğini belirtmek ister, Kepez halkının size vermiş olduğu emanetin, bizim de emanetimiz bulunduğunu belirtmek isterim. Alınan kararın, tüm Antalya’mıza ve Kepez’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
Meclis toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP Antalya Milletvekilleri Cavit Arı, Mustafa Erdem, Aliye Coşar, Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez, Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Döşemealtı Belediye Başkanı Menderes Dal, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy katıldı. (İHA)Bu içerik Hande Dağ tarafınca yayına alınmıştır

Mynet Youtube
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Esra Erol'da şoke eden olay! Kızını 100 bin TL'ye satan kadın Esra Erol'a çıktıEsra Erol’da şoke eden vaka! Kızını 100 bin TL’ye satan hanım Esra Erol’a çıktı
Kadın yolcu seyir halindeki otobüsten düştü: Yaşam mücadelesi veriyorHanım yolcu seyir halindeki otobüsten düştü: Yaşam mücadelesi veriyor
Kahreden haber! Polis memuru şehit olduKahreden haber! Polis memuru şehit oldu[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.