Bakan Yerlikaya’dan Diyarbakır Annelerine ziyaret! ‘Terörün başını ezeceğiz’

29.06.2023
Bakan Yerlikaya’dan Diyarbakır Annelerine ziyaret! ‘Terörün başını ezeceğiz’


Bir takım temaslarda bulunmak suretiyle Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, valilikte onur defterini imzaladıktan sonrasında HDP il binası önünde oturma eylemi meydana getiren aileleri ziyaret etti.

3 Eylül 2019 tarihinde değişik kentlerden Diyarbakır’a gelmiş olarak oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti bin 394’üncü gününde kararlılıkla devam ederken, aileler ellerindeki Türk bayrakları ve evlatlarının fotoğrafıyla Bakan Yerlikaya’yı karşıladı. Bakan Yerlikaya ise, ellerinde fotoğraflarıyla bekleyen ailelere karanfil verdi, hemen sonra tek tek ailelerle çadır içinde görüştü.

Burada açıklamalarda bulunan Yerlikaya, evlat nöbetindeki ailelerin yapmış olduğu eylemin önemine vurgu yapmış oldu.

“TERÖRÜN BAŞINI EZECEĞİZ”

Hacire Akar’ın 3 Eylül 2019 tarihinde evladı için başlatmış olduğu oturma eyleminin bir öncülük durumunda bulunduğunu dile getiren Bakan Yerlikaya, “Hacire Akar annemizin bundan tam bin 394 gün ilkin oğluna kavuşabilmek amacıyla evlat nöbetinin sürecini başlatmıştı. 3 Eylül 2019’dan beri Hacire Akar annemiz öyleki bir öncülük yapmış oldu ki 43 vilayetten 360 annemiz onun çağrısıyla anne şefkati ve anne sabrıyla buraya geldiler. Dile kolay, 4 yıldan beri anneler evlatlarını çağırmak noktasında buradalar. Bu çağrıya 42 evlat yanıt verdi ve annelerine kavuştular. Annelerin çağrısı yalnız burada değil, tüm yurtta ve dünyada oldukca büyük bir ses getirdi, adeta feryat oldu” dedi.

‘Evladımızı istiyoruz’ sözü kulaktan kulağa, gönülden gönle çağladığını belirten Yerlikaya, “Annelerimizle birlikte Diyarbakır’ımızda gönlümüzden tüm gönüllere kelimeler dökülüyor. Biz, terörü bitirinceye kadar mücadelemizi canla başla sürdüreceğiz. Şundan dolayı bizim 85 milyona terörün bitirilmesi noktasında verilmiş sözümüz var. Biz, annelerin yüreği yanmasın diye aziz milletimizden aldığımız güçle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kahraman ordumuz, jandarmamız, polisimiz, devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte görmüş olacaksınız, terörün başını ezeceğiz” diye konuştu.

Daima Diyarbakır annelerinin yanlarında bulunduğunu aktaran Bakan Yerlikaya, şunları kaydetti:

“Duaların kabul olduğu Arife gününde, Diyanet İşleri Başkanımızın Hac’da yapmış olduğu duaların yüzü suyu hürmetine biz birlik ve beraberliğimizin önündeki engel olan, bozguncu dil olan terörü lanetliyoruz, ve onun bitmesi için yakarış ediyoruz. Bir olmak, diri olmak, iri olmak ve kardeşlik noktasında biz sizleri hep yanımızda gördük. Sizlerle birlikte Tanrı’ın izniyle yürümeye ve koşmaya devam edeceğiz. Daima annelerin yanında olacağız.”

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Partili Hamza Dağ'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na sert tepki!AK Partili Hamza Dağ’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na sert tepki!
Dünya bu görüntüyü konuşuyor! İşte 5 kişiye mezar olan denizaltının karaya çıkarılan enkazıDünya bu görüntüyü konuşuyor! İşte 5 kişiye gömüt olan denizaltının karaya çıkarılan enkazı
Sahildeki locanın aylık kirası... İnanılmaz rakamSahildeki locanın aylık kirası… İnanılmaz sayıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.